- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Майже 5 тисяч колядників заспівали «Нова радість стала»

Posted By Модератор On 14.01.2022 @ 16:22 In Тема дня | No Comments

f0aaa53e8ee8c60fc992cfd8df8 [1]

9 січня, на свято апостола Первомученика і архідиякона Стефана, у «Парку Історії Землі Underhill» в селі Підгір`я неподалік Богородчан «встановили рекорд – наймасовіше виконання колядки «Нова радість стала». Категорія «Мистецтво. Заходи». Зафіксували 4471 учасника. Рахували за формулярами у касах, де записувалися люди, які приходили на захід», – розповіла експертка Книги рекордів України Тетяна Розвадовська.

За її словами, попередній рекорд встановили у 2017 у Дрогобичі, що на Львівщині. Тоді в унісон заколядували 828 людей. Загалом, це – вже третій схожий рекорд. Вона також додала, що є рекорд і з наймасовішого виконання «Щедрика» – 3500 людей, повідомляє «Суспільне».

Виконання колядки відбувалося під супровід професійного оркестру.

Щоб взяти участь у такому незвичайному дійстві, у Підгір’я на третій день Різдвяних свят запросили жителів навколишніх громад, відомих артистів, десятки аматорських фольклорних колективів та колядницьких гуртів. До встановлення рекорду долучився і знаний не тільки у Надвірнянщині, а й за межами Прикарпаття народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського сільського будинку культури Пасічнянської територіальної громади.

Співорганізаторка заходу Олена Ананєвич зазначила, що рішення встановити рекорд прийшло зненацька. Оголошення про захід розмістили в Інтернеті, також зверталися у сільські та селищні ради й до творчих колективів. Колядку «Нова радість стала» обрали не випадково. «Це – одна з найдревніших колядок. Вона – дуже близька, її всі знають: від маленького до дорослого, тому ми вирішили, що саме вона», – мовить Олена Ананєвич.

З її слів, масове виконання колядок планують зробити традиційним та проводити його у різних містах і селах.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2022/01/majzhe-5-tysyach-kolyadnykiv-zaspivaly-nova-radist-stala/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2022/01/f0aaa53e8ee8c60fc992cfd8df8.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.