Газета по-надвірнянськи
 

На Прикарпатті відкриють музей Параски Плитки-Горицвіт

14 січня 2022, 15:33 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 393 переглядів

У селі Криворівня Верховинського району готують до відкриття музей Параски Плитки-Горицвіт. Громада зможе побачити експозицію 16 січня. «Ми щасливі повідомити, що готується відкриття музею Параски Плитки-Горицвіт у її рідному селі Криворівня. Відкриття для громади відбудеться 16 січня», – йдеться у повідомленні ініціативної групи.

За їхньою інформацією, музей складається з основного приміщення, розташованого у будівлі колишньої сільради, та меморіальної хати Параски Плитки-Горицвіт.

На широкий загал музейну експозицію планують відкрити 1 березня і приурочити 95-й річниці від дня народження відомої мисткині з Гуцульщини.

Параска Плитка-Горицвіт (Горицвіт – мистецький псевдонім, народилася 1 березня 1927 р. у с. Бистрець, Верховинський район Івано-Франківської області, відійшла у Вічність 16 квітня 1998 р., с. Криворівня) – українська гуцульська художниця, фотограф, письменниця, казкарка, народна філософиня, фольклористка, етнограф, діалектолог. Типова представниця народного наївного мистецтва, яку називають «Гомером Гуцульщини». Письменницький доробок Параски Плитки-Горицвіт об’єднаний під заголовком «Подарунок рідному краєві» – 46 великих рукописних і друкованих на машинці книг по 500 сторінок кожна, а також десятки маленьких книжечок з її ілюстраціями та в саморобних палітурках.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!