Газета по-надвірнянськи
 

Поєдналися у Всесвітній молитві за мир в Україні та світі!

28 січня 2022, 12:12 | Рубрика: Духовність, Світ, Україна Версія для друку Версія для друку 6,492 переглядів

У середу, 26 січня, увесь світ, відгукуючись на ініціативу Папи Франциска, поєднався у молитві за мир в Україні, щоб зупинити російську збройну ескалацію на кордоні нашої держави.

image

Цілоденне молитовне стояння глобальної спільноти Української Греко-Католицької Церкви відбулося у форматі телемарафону на «Живому телебаченні». Тривав він із 9:00 до 21:00 за київським часом.

  • Ланцюжок живої молитви з`єднав Київ, Мельбурн, Львів, Париж, Філадельфію, Івано-Франківськ, Рим, Зарваницю, Перемишль, Краматорськ, Вінніпег, Лондон. Протягом дня з цих міст транслювали: Божественну Літургію, молебні, акафісти, Ісусову молитву, молитву на вервиці та інші молитви.

У межах телемарафону транслювали і загальну аудієнцію Папи Франциска.

«Середова зустріч Папи з паломниками завершилася молитвою за мир в Україні. Кожна загальна аудієнція, що відбувається у середу, завершується молитвою «Отче наш» і Апостольським благословенням. Наприкінці зустрічі він звернувся до присутніх у залі Павла VI у Ватикані та до всіх, хто єднався за допомогою засобів комунікації, такими словами: «А тепер запрошую вас помолитися за мир в Україні та чинити це часто протягом цього дня: просімо наполегливо у Господа, аби ця земля могла побачити розквіт братерства та здолати рани, страхи та поділи. Ми згадували про Голокост. Подумайте лишень: понад 5 мільйонів були знищені протягом минулої війни… Цей народ – багатостраждальний, він витерпів голод, переніс чимало жорстокості та заслуговує на мир.

Нехай же молитви та призивання, які сьогодні підносяться аж до неба, торкнуться умів і сердець земних відповідальних, аби вони вчинили так, щоби переважив діалог, а добро всіх стояло понад частковими інтересами. Прошу вас, нехай ніколи не буде війни! Молімося за мир, проказуючи “Отче наш”: це молитва дітей, які звертаються до того самого Отця, це молитва, яка робить нас братами і сестрами, це молитва братів і сестер, які випрошують примирення та згоди», пише Vatican News.

Між онлайн-трансляціями богослужінь до молільників зверталися владики Синоду Єпископів УГКЦ.

Завершилося цілоденне чування УГКЦ традиційною молитвою на вервиці о 20:00 під проводом Блаженнішого Святослава та духовним гімном України «Боже великий, єдиний».

Закликали усіх приєднуватись до глобального молитовного стояння Української Греко-Католицької Церкви, щоб разом випросити в Бога миру для України і світу!

Глава УГКЦ подякував Папі Францискові за Всесвітню молитву за Україну

Як вчить нас наша молитовна традиція, ми розпочинаємо усі наші молитви з подяки. Найперше хочу подякувати Святішому Папі Францискові за те, що він вислухав наше прохання і закликав у цей день увесь світ до молитви за мир в Україні. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав на завершення молитви за мир в усьому світі, зокрема в Україні.

«Папа Франциск не просто закликав, а був учасником цієї молитви. Він особисто молився молитву Отче наш і просив усіх багато разів на день молитися Отче наш», – сказав Предстоятель, розпочинаючи молитву на вервиці з каплиці своєї резиденції в Києві.

За його словами, наша Церква відповідаючи на заклик Папи Франциска, долучаючись до всесвітнього дня молитви за мир, зокрема за мир в Україні, огорнула молитвою український народ, своїх дітей, які переживають хвилі непевності, розгубленості.

Глава Церкви назвав цю подію безпрецедентною в духовному житті нашої Церкви.

Ми огорнули молитвою дітей нашої Церкви по всій земній кулі. Ми перебували в молитовному чуванні, яке розпочалося в Києві, продовжилося в Мельбурні (Австралії), потім перейшло на інші континенти, до теплої Бразилії, Північної Америки, США, Канади…

Ми молилися в катедральних соборах нашої Церкви Перемишля, Риму, Парижу, Лондона.

Ми єдналися в молитві Марійського центру Зарваниці. Лунала молитва у катедральному храмі Святого Юра і у Львові, Івано-Франківському катедральному соборі Воскресіння Христового.

Ми ї молилися з Перемишлем і Ольштином у Польщі.

Ми чули молитву наших воїнів і волонтерів у Краматорську – у місті, яке вже пережило окупацію і звільнення. У дерев’яному храмі, яке має сліди ворожих обстрілів у своєму куполі.

Ми чули молитву військовослужбовців, які вселяли надію в наші серця.

Ми молилися разом з братами латинської Церкви.

Ми отримали благословення кардинала Ніколса з Лондона. З нами молився Апостольський нунцій у Великій Британії, знаний нам архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Ми єдналися в молитві Святого Егідія тут у Києві в костелі Святого Олександра. Молитву очолив Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас.

«Ми як мати-Церква огорнули весь український народ. І хочемо тепер передати це наше дорогоцінне улюблене Богом дитя – нашу Церкву, наш народ у Божі руки, як це робила свого часу Марія з праведним Йосифом», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував представникам інших Церков і релігійних конфесій, які долучилися до цієї молитви в різних містах і храмах світу. Іудеї України такод молилися разом.

«Ми віримо, – сказав він, – що Господь Бог вислухає цю молитву. Ми якось відчуваємо, що на наших очах здійснюються слова, які сказав Христос своїм учням, – коли ви молитеся, то вірте, що отримаєте те, про що просите. І буде вам!».

Віддаймося, закликав Предстоятель, під покров Пречистої Діви Марії. Нехай вона нас провадить, зігріває наші серця, просвічує наш розум. І допоможе нам знайти відповіді на непрості питання, відповіді на які ще шукаємо.

Департамент

інформації УГКЦ

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!