Газета по-надвірнянськи
 

У пріоритеті – дві школи-довгобуди

28 січня 2022, 12:42 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 3,196 переглядів

Нещодавно народний депутат України Василь Вірастюк на своїй ФБ-сторінці зазначив, що активно працює на 87-му виборчому окрузі і в новому 2022 році окреслив набагато більше, ніж торік, амбітних планів щодо відновлення інфраструктури у громадах Надвірнянщини. Пріоритетними ще з минулого року залишаються навчальні заклади, яким необхідне фінансування «на вчора».

За його словами, під час засідання регіональної комісії вдалося включити до попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовувати за кошти ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку), серед 17 об’єктів зі всієї області два довгобуди – дві школи 87-го округу.

«Село Чорний Потік: 430 учнів навчаються у комунальному навчальному закладі середньої освіти, який заснований у 1932 році. У ліцеї зараз є три приміщення, які не відповідають технічним та санітарним нормам.

Тому новий сучасний корпус на 14 класів, котельня та адміністративні приміщення – здається нездійсненною мрією для жителів населеного пункту, бо для співфінансування реалізації необхідні понад 20 млн. грн., які громада самотужки не здужає. Через брак коштів – щороку буквально збирає по цеглині з 2015 року, відколи фактично розпочали будівництво, а сам проект запустили більше 10 років тому. Нагадаю, Чорний Потік – це єдиний населений пункт у Надвірнянському районі з позитивним приростом населення.

Смт. Битків: 420 учнів уже давно не можна розмістити у наявних класних приміщеннях, тому понад 125 дітей навчаються у другу зміну та закінчують навчання о 19-й год. Тільки подумайте, школярі змушені повертатись додому вулицями, які ще й не освітлюються в селищі у темну пору доби. Будівництво другого корпусу школи, де повинні бути 12 класних приміщень, актовий зал та їдальня, розпочали ще у 2008-му. Але, на жаль, довгобуд потребує додаткових понад 34,6 млн. грн. Які, дуже вірю, вдасться залучити через ДФРР.

Добудова з реконструкцією школи на 480 учнівських місць дозволить створити на базі Битківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 навчально-виховний комплекс.

Тому щиро сподіваюсь, що Кабінет Міністрів України підтримає всі пропозиції нашої області та, зокрема, завдяки додатковим коштам із Державного фонду регіонального розвитку надасть можливість дітям Івано-Франківщини здобувати освіту в якісних та належних умовах», розповів Василь Вірастюк.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!