Газета по-надвірнянськи
 

Відзначили День Соборності України

28 січня 2022, 12:52 | Рубрика: Державність Версія для друку Версія для друку 1,885 переглядів

22 січня відповідно до Указу Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки щорічно відзначаємо День Соборності. 103 роки тому на Софіївській площі у Києві урочисто проголосили Акт Злуки про єднання української нації довкола однієї держави.

Напередодні цього величного державного свята очільники РДА та міської ради Володимир Пасько і Зіновій Андрійович, заступник керуючого справами районної ради Ігор Білоган спільно із народним депутатом України Василем Вірастюком поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку у Надвірній.

– У цей День Соборності України і щодня не забуваймо, якою великою цінністю є національна єдність, якою ціною ми здобули нашу Незалежність, – зазначив Зіновій Андрійович і додав: «Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка» – такі слова прозвучали 22 січня 1919 року на Софійській площі. Тож, бережімо Україну, єдину та Незалежну!

«Наші прадіди 103 роки тому зробили неймовірне. Вони об’єднали Українську землю від Лемківщини і до Кубані. І, напевне, біда їхня була в тому, що вони не мали прикладу соборності, бо давно вже канули у століття Київська Русь і Галицько-Волинське князівство, і Гетьманщина. І тоді вони розпустили українські полки, бо не розуміли, що сильна держава тільки тоді, коли має сильну армію. Вони не приділили увагу тому, аби Митрополит Київський через 230 років повернувся до Києва. Сьогодні ми маємо їхній приклад. Приклад героїзму, приклад невдач, приклад того, якою великою має бути воля до перемоги. І сьогодні ми маємо це зробити – ми мусимо перемогти. Збудувати соборну самостійну Українську державу», – мовив Володимир Пасько, повідомила РДА.

З нагоди національного свята України учні з учителями навчальних закладів Надвірнянської громади провели цікаві і пізнавальні заходи: відеопривітання, вікторини, історико-патріотичний квест «Моя соборна Україна», виставку малюнків «Моя чарівна Україна», інформаційні хвилинки «Що для мене Україна», інтерактивні уроки історії «Як я знаю Україну», символічну акцію «Живий ланцюг Соборності»…

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!