Газета по-надвірнянськи
 

Як не стати жертвою шахраїв

28 січня 2022, 12:41 | Рубрика: До відома краян, Застереження Версія для друку Версія для друку 962 переглядів

Надвірнянська окружна прокуратура звертає увагу краян на те, що останнім часом у Надвірнянщині зафіксовано непоодинокі випадки шахрайства.

Вимагання грошей за звільнення близьких, родичів

Шахраї телефонують на мобільні телефони та вимагають від людей певну суму грошей, аргументуючи, що їхніх синів, доньок, онуків представники органів внутрішніх справ затримали за вчинення кримінального правопорушення і якщо вони не перерахують відповідну суму коштів через банківські установи, то у них будуть великі проблеми. При цьому вказують вірні імена, прізвища тощо. Практика свідчить, що переважна більшість потерпілих не намагалися вирішити питання законним шляхом, а одразу ж переказували кошти на вказаний шахраєм рахунок.

З метою уникнення подібних випадків дотримуйтесь таких порад: попередьте своїх рідних та будьте з ними на зв’язку; якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не поспішайте шукати гроші, а, перш за все, зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони у даний час знаходяться і чи дійсно потребують допомоги; зателефонуйте до поліції та з’ясуйте обставини справи.

Шахрайства щодо купівлі та продажу різного виду товарів і речей через всесвітню мережу «Інтернет»

Найпоширенішими видами шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах за системою передоплати коштів за замовлений товар. Як наслідок – кошти перераховані, а товару немає.

З метою уникнення подібних випадків дотримуйтесь таких порад: використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію; використовуйте ресурси, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і у них немає скарг на отриманий товар; використовуйте для отримання й оплати замовленого товару послугу накладного платежу, здійснюйте розрахунки тільки після того, як ви отримаєте товар і впевнитесь, що замовлений вами товар відповідає вашому бажанню і якості.

Несподіваний виграш у лотереї

Останнім часом почастішали випадки розсилки SMS-повідомлень або ж телефонних дзвінків про виграш автомобіля або великої суми грошей тощо. Підтвердження виграшу – публікація мобільного номеру (або його частини) переможця на офіційному сайті компанії, що проводить акцію.

Шахраї обіцяють передати виграш за оплату частини державного мита, податку тощо. Багато хто починає процедуру отримання призу – перераховує «початкову» суму, яка в подальшому виявиться не останньою. Та зрештою ніякого виграшу не отримує.

З метою уникнення подібних випадків: не реагуйте на будь-якого роду SMS та e-mail розсилки, в яких повідомляють про виграш, оскільки такі «акції» спрямовані на обман і незаконний заробіток.

Згадані факти не є виключним переліком дій, до яких вдаються шахраї з метою заволодіння чужими коштами.

Надвірнянська окружна прокуратура радить бути пильними. Не дайте себе ошукати!

Богдан ЛОЗІНСЬКИЙ,

прокурор Надвірнянської окружної прокуратури.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!