Газета по-надвірнянськи
 

15 лютого – зустріч із весною або Стрітення Господнє

11 лютого 2022, 13:07 | Рубрика: Духовність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,107 переглядів

стрітеня

У вівторок, 15 лютого, відзначають велике християнське свято Стрітення Господнє – одне із дванадцяти найбільших празників після Великодня, а також ним закінчується цикл Різдвяних святкувань.

Свято встановлене на честь зустрічі Господа із праведником Симеоном та пророчицею Анною, але присвячено Пресвятій Богородиці. За давнім старозавітним звичаєм, Діва Марія разом із Йосифом принесла до Єрусалимського храму немовля Ісуса на 40-й день після Його народження для посвячення та складання жертви очищення Марією згідно із законом Мойсея. У той час у храмі їх зустрів праведний старець Симеон. Він узяв Божественне Дитя на руки, прославив Бога і сказав:

«Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення поганам і славу народу Ізраїля» (Лк. 2, 29-32). Симеон вказав на Ісуса Христа, як на світло, яке просвічує й освячує кожну людину, котра приходить на світ.

Цього дня у храмах проводять урочисті Божественні Літургії, опісля – священники освячують воду, яка має цілющі властивості, та свічки.

Вважається, що за допомогою стрітенської свічки можна захистити свій будинок від будь-яких злих сил і стихійних погодних лих (блискавиці, грому). Щоб це спрацювало, свічки, які ще мають назву «громовиці» і їх цілорічно зберігають вдома, потрібно запалити та щиро помолитися.

У народі кажуть, що цього дня зима зустрічається з весною. Період від Стрітення до Благовіщення називали біологічною межею зимоборства. У давнину вважали, якщо на Стрітення є відлига, то знову треба чекати на холоди і пізню весну. Селяни спостерігали цього дня чимало хліборобських прикмет: ясна і тиха погода віщує добрий урожай і роїння бджіл. Тож очікуймо на ранню теплу весну, добро, молімося Господеві за спокій у родинах і мир в Україні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!