Газета по-надвірнянськи
 

Будьмо готові до захисту і оборони

4 лютого 2022, 15:29 | Рубрика: В обороні держави, Суспільство, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,741 переглядів

1-стор

Одним із важливих і вирішальних факторів стримування російської агресії, особливо у теперішніх умовах ескалації та загострення ситуації навколо наших кордонів, є готовність кожного чинити опір окупанту. Бо, як відомо, не може окремо одна армія захищати… Збройні Сили України воюють на фронті, а захист і оборона села, міста – справа кожного свідомого українця. Щоб ворог сповна відчув всенародний спротив.

Із 1 січня цього року відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в державі розгортаються сили територіальної оборони. Передбачено три складові національного спротиву.

Війська територіальної оборони. Фактично це легка піхота, яка може допомогти основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти або кордон, чергувати на блокпостах або ж протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам на своїй території. Інша функція тероборони –допомога під час надзвичайних ситуацій. Тероборона підпорядковується Командуванню ЗСУ через Командувача сил територіальної оборони.

Рух опору. Його завданнями є створення осередків опору та перешкоджання діям військ агресора. Окрім того, рух опору може долучатися до спеціальних операцій, зокрема, розвідувальних чи інформаційно-психологічних. Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні задач спротиву має належати Силам спеціальних операцій ЗСУ, а керівництво рухом здійснюватиме Командувач ССО.

Підготовка громадян до національного спротиву. Передбачає створення відповідної системи підготовки, військово-патріотичного виховання та «підготовку жителів до умов життєдіяльності у районах ведення (воєнних) бойових дій».

До територіальної оборони входять: військова, цивільна та військово-цивільна складові.

Військова складова територіальної оборони включає органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони.

Цивільна складова територіальної оборони включає державні органи, органи місцевого самоврядування, яких залучають до територіальної оборони.

Військово-цивільна складова територіальної оборони включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад,які залучаються до територіальної оборони.

Провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони належить Силам територіальної оборони Збройних Сил України.

Територіальна оборона фактично створює цілу мережу громадян, котрі, живучи своїм життям, у будь-який момент готові стати до зброї. Чисельність ЗСУ законодавчо збільшено на 10 тисяч. Вона дозволяє сформувати ядро тероборони. Тобто буде постійний склад військовослужбовців, які ходять на службу й отримують грошове забезпечення, й резервісти, які отримуватимуть грошову винагороду за рік, за підсумками участі у навчаннях, виконання плану бойової підготовки, і продовжуватимуть працювати на своїх основних, цивільних посадах.

Як зазначив головний спеціаліст з мобілізаційної роботи апарату Надвірнянської райдержадміністрації Володимир Свідрак, 22 грудня 2021 року на XIII сесії районної ради депутати своїм рішенням затвердили районну цільову «Програму проведення заходів формування підрозділу та штабу району територіальної оборони на 2022 рік». Керівником району територіальної оборони є голова райдержадміністрації, а керівником штабу району тероборони – командир батальйону.

Командир 76-го окремого батальйону територіальної оборони майор Іван Гусаревич поінформував, що штат укомплектовано особовим складом на 70 відсотків. У лютому проводитимуть відбір військовозобов’язаних на службу в резерві. На даний момент, за станом на час розмови, 2 лютого ц. р., очікують надходження коштів згідно з ухваленою торік програмою.

***

Нещодавно Міністр оборони України Олексій Рєзніков заявив, що за станом на зараз в Україні немає потреби проводити військову мобілізацію населення, навіть часткову. Він пояснив, що навіть оголошення тренувальної мобілізації може спровокувати паніку в суспільстві, оскільки громадяни вирішать, що ворог ось-ось нападе.

– Потреби в мобілізації, з погляду загрози, зараз немає. Якщо ми оголосимо тренувальну мобілізацію, це викличе паніку на вулицях. Усі думатимуть, що ми знали і приховали, що ворог завтра нападе, – наголосив Резніков.

Натомість у Міністерстві оборони планують продовжувати формування Сил територіальної оборони. Зараз відбувається набір 10 тисяч кадрових військовослужбовців тероборони, кожен із яких навчатиме приблизно 10 резервістів.

Для сил тероборони проводитимуть польові навчання. До них, зокрема, планують залучити голів обласних, районних та Київської міської держадміністрацій.

– Будемо працювати з формуванням Сил територіальної оборони. Їх будуть вчити, будуть нормальні польові навчання. І перше навчання ми почнемо з голів ОДА, РДА, плюс КМДА, звісно. У нас чотири сектори: північ, південь, схід і захід. Так само розділені і командування Сил територіальної оборони. Почнемо з півночі, зберемо всі області, плюс Київ, будемо їх вчити два-три дні на полігоні, як взаємодіяти, як і що робити. Потім буде схід, південь і захід, – розповів Рєзніков.

Загалом під час першої хвилі набору до територіальної оборони планують наповнити хоча б 70% від потрібних 10 тисяч військових. За словами міністра, це вже дозволить виконувати поставлені завдання.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!