Газета по-надвірнянськи
 

Із 9 березня пакети-«маєчки» заборонять розповсюджувати

4 лютого 2022, 14:42 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 290 переглядів

Із 1 лютого ц.р. набрала чинності постанова уряду про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети. Документ стосується саме пластикових пакетів товщиною стінки понад 50 мікрометрів. Це великі пакети, які люди купують на касах у супермаркетах, щоб донести усе придбане додому. Або, наприклад, брендовані пакети, в які у магазинах пакують придбаний одяг чи взуття. На пакети-«маєчки» таке регулювання наразі не розповсюджується, пояснює Ліга.Закон.

«Постанова Кабміну встановлює ціни на великі пакети 7-15 кілограмів, а не на надтонкі чи надлегкі. Тому що пакети-«маєчки» від 9 березня будуть заборонені для розповсюдження взагалі», – розповів в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» передбачає введення в дію обмежень у три етапи.

На першому етапі, який діє із 10 грудня 2021-го, заборонено безоплатно розповсюджувати пластикові пакети у магазинах, супермаркетах, інших об’єктах торгівлі, аптеках, закладах громадського харчування та сфері надання послуг. Виняток встановлено лише для біорозкладних та надтонких пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса, продуктів із них, сипучих продуктів і льоду.

На другому етапі: з 9 березня заборонять взагалі розповсюджувати в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг: надтонкі пластикові пакети із товщиною стінки менше 15 мікрометрів (окрім первинної упаковки для м’яса, риби, сипучих); тонкі пластикові пакети зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів; оксорозкладні пластикові пакети.

І на третьому – із 1 січня 2023 року встановлять заборону на надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду. До того часу виробники торгівельні мережі вже мають впровадити для них альтернативи, інформує «KURS».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!