Газета по-надвірнянськи
 

Коронавірус не відступає, але темпи збавляє…

11 лютого 2022, 12:48 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 427 переглядів

Торік, у грудні, в Україні закінчилася третя хвиля «Дельти», а вже на початку цього року в країні розпочався сумний «дебют» четвертої хвилі коронавірусної інфекції зі штамом «Омікрон». Як зазначив заступник головного лікаря КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» міської ради Іван Маланюк, за станом на 9 лютого ц. р. у цьому лікувальному закладі 120 недужих на COVID-19. Для коронавірусних хворих розгорнуто 150 ліжок (інфекційне, терапевтичне та кардіологічне відділення).

Десять ліжок із 15-ти наявних виділили для такої категорії пацієнтів у реанімаційному відділенні, де зараз – 8 важкохворих. Завдяки ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» достатньо забезпечені киснем (рідким, який подають по центральній магістралі, та балонним, що застосовують у терапевтичному відділі).

Водночас в інфекційному відділенні ЦРЛ передбачили і 10 ліжок для наймолодших пацієнтів із коронавірусом. Нині там лікують троє діток, уточнив Іван Маланюк.

Аналізуючи важкість перебігу захворювання на коронавірусну інфекцію, заступник директора наголосив, що тяжко нездужають, зокрема, краяни старшого віку із супутньою патологією, іншими хронічними хворобами. Одначе, порівняно з попередніми трьома тижнями, цього тижня кількість поступаючих рівна з кількістю тих, які одужали і котрі виписані зі стаціонару.

КНП «Надвірнянська ЦРЛ» надає стаціонарну, вторинну, медичну допомогу хворим на COVID-19 відповідно до двох пакетів від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Іванна Болотова пояснила, що ні тестом за методом ПЛР, ні швидким тестом (на антиген) неможливо диференціювати чи це «Дельта», чи «Омікрон». Два згадані тести виявляють наявність COVID-19 і не більше. А от визначення конкретного штаму вірусу («Дельта» чи «Омікрон») на іншому обладнанні можливе тільки в одній структурі на території України – у Київському інституті мікробіології, де власне проводять «секверування» – диференціювання штаму вірусу.

Із точки зору діагностики, для людини, яка занедужала, це не має значення. Їй діагностують коронавірусну інфекцію.

За словами Іванни Болотової, із початку лютого у нашому районі зареєстровано 2287 випадків COVID-19. Зокрема, занедужало 137 дітей віком до 17-ти років. Серед них: 30-ть – віком до чотирьох років; віком 5-14 років – 68 дітей; віком 15-17 років – 39 підлітків; 348 недужих – у віці від 18 до 29 років; 1405 – у віці 30-64 роки; 65-річні і старші – 397 позитивних випадків коронавірусної інфекції.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!