Газета по-надвірнянськи
 

Поліомієліт – небезпечна інфекція, проти якої немає ліків

11 лютого 2022, 12:43 | Рубрика: Застереження Версія для друку Версія для друку 2,989 переглядів

Поліомієліт – висококонтагіозне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду.

В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно – через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби. Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними.

Жодних симптомів: без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків. У такому випадку вірус створює особливу небезпеку для тих, котрі оточують його носія, оскільки присутність і швидке поширення смертельно небезпечної інфекції лишається непоміченою.

Грипоподібні симптоми: лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання, – протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус поширюється найактивніше, залишаючись непомітним через схожість із симптомами грипу.

Рухові розлади: сильний біль в уражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутись за кілька годин.

Поліовірус поширюється непомітно і швидко через відсутність будь-яких ознак захворювання у більшості носіїв, створюючи загрозу невиліковного паралічу і смерті для величезної кількості невакцинованих дітей і навіть дорослих.

Як захиститися від поліомієліту?

Ліків проти поліомієліту не існує. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є вакцинація.

В Україні вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у державних поліклініках безкоштовно відповідно до календаря щеплень. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту: у 2 місяці, у 4 місяці, у 6 місяців, у 18 місяців, у 6 років та у 14 років

Будьте здорові, не залишайтесь байдужими до здоров’я своїх дітей! ВАКЦИНУЙТЕСЬ!!!

Іванна БОЛОТОВА,

завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та

профілактики інфекційних захворювань районного

відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики

хвороб МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!