Газета по-надвірнянськи
 

Про підсумки діяльності Надвірнянської районної державної адміністрації у 2021 році

25 лютого 2022, 11:25 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 6,101 переглядів

Звіт голови Надвірнянської райдержадміністрації Володимира Паська

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України «Про державну службу» Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на   виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року № 277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості зі звітом про підсумки діяльності Надвірнянської районної державної адміністрації у 2021 році виступив 23 лютого ц. р. у режимі онлайн з участю представників місцевих ЗМІ голова райдержадмінстрації Володимир Пасько. Подаємо цей звіт до уваги жителів Надвірнянського району.

IMG_1673

Мабуть, ні одна розмова за кілька останніх тижнів не обходилась без запитань – «Чи почнеться повномаштабна війна?» і «Коли це все закінчиться?». Ми з вами уже зараз перебуваємо в епіцентрі нової глобальної війни. Це не гіпербола чи метафора – це реальність. Стягування військ, газовий шантаж, показові блокади морів, війна розвідок, викриття надсекретних планів противника, підготовка нищівних санкцій – усе це одночасно змушує мобілізуватись такі величезні механізми як НАТО та Євросоюз. І на цьому фоні важливе стратегічне значення у нашому районі для керівництва райдержадміністрації є – розгортання сил територіальної оборони. Через загрозу російської військової агресії із січня 2022 року на території Надвірнянщини запрацював підрозділ територіальної оборони, який створюють у результаті нового територіально-адміністративного поділу та нещодавно прийнятого Закону України «Про основи національного спротиву».

Документ передбачає залучення громадян до руху опору і територіальної оборони. Створено 76-й окремий батальйон територіальної оборони. Проводиться відбір військовозобов’язаних на службу в резерві. Рішенням ХІІІ сесії Надвірнянської районної ради від 22.12.2021 затверджено районну цільову «Програму проведення заходів формування підрозділу та штабу району територіальної оборони на 2022 рік». Паніки точно не потрібно. Влада готова, Збройні сили готові.

2021-й рік приніс важкі випробування і для медичної галузі. Тут також ми мобілізувались, проявили гнучкість й часом навіть побачили нові можливості. Ми продовжили боротьбу з підступним ворогом з яким навчилися боротися. Всесвітня пандемія коронавірусу змінила наше життя, наш побут, наші звички. Так, як ми жили раніше, більше не будемо. COVID-19 дав можливість проявитись справжньому партнерству влади, бізнесу і громадськості.

Вкрай важливо, щоб лікарні у громадах району розвивалися, оновлювалися й отримували сучасне обладнання. Створення медичної інфраструктури європейського рівня у нашому районі триває. Таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський у рамках програми «Велике будівництво» і ми його виконуємо. Це – відкриття у Надвірнянській центральній районній лікарні приймального відділення екстреної медичної допомоги. Загальна вартість робіт – 10,4 млн грн. Держава передбачила на це будівництво 7,5 млн грн, 2,9 млн. грн – співфінансування з місцевого бюджету.

КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» отримала 22 пакети Програми медичних гарантій. Пролікували 1263 пацієнтів, хворих на COVID-19. Розгорнули 150 ліжок для лікування хворих на COVID-19.

За рахунок коштів Національної служби здоров’я України та власних надходжень: закуплено комп’ютерну техніку, медичне обладнання, проведено капітальний ремонт рентгенкабінету, поточний ремонт приміщень інфекційного, фізіотерапевтичного відділення на суму 4,3 млн грн.

Від Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації отримано: комп’ютерний томограф, сканер ультразвуковий діагностичний, рентгенографічна система. Загальна сума 17,5 млн грн.

За кошти Держбюджету закуплено: апарат ШВЛ, встановлення вікон у КДЦ ЦРЛ, стіл механічний операційний, операційний світильник, апарат наркозно-дихальний на 2,7 млн. грн.

За кошти обласного бюджету: приєднання до електричних мереж системи розподілу «під ключ», встановлення кисневого генератора та проведення кисню, медичний інвентар. Загальна вартість 1,5 млн грн.

Невід’ємною частиною медичної галузі району є КНП «Яремчанська центральна міська лікарня». У 2021 році цей заклад підписав договір із Національною службою здоров’я України для надання медичних послуг населенню. Лікарня отримала 9 пакетів медичних гарантій. Для покращення діагностики та лікування придбано медичну апаратуру: апарат штучної вентиляції легень, апарат УЗД, апарат фіброгастродуоденоскопії, гістероскоп.

У міській лікарні для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу у 2021 році виділено 80 ліжок. Обладнано палату інтенсивної терапії для важких хворих.

Створено 5 мобільних бригад для надання стаціонарної допомоги хворим на COVID – 19. До 70 ліжок проведено централізовано подачу кисню. Також наявні 23 кисневі концентратори.

За 2021 рік в інфекційне відділення поступив 701 хворий. У палаті інтенсивної терапії проліковали 56 хворих. На апараті штучної вентиляції легень перебували 22 піцієнтів. Всього кисневу терапію отримали 440 людей.

Вакцинальна кампанія від COVID-19

Розмови про коронавірус і вакцинацію стали нашою невід’ємною буденністю. Кампанія з вакцинації у нашому районі проходить якісно. Старт дала КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» 25 лютого 2021 року, коли першими щепилися медичні працівники структурних підрозділів центральної районної лікарні. Надалі вакцинувались працівники екстреної медичної допомоги, районного лабораторного центру, центру первинної медичної допомоги. Проводили виїзди з метою вакцинації в організовані колективи на території району.

Із 21 липня 2021 року в місті Надвірна на базі Надвірнянського центру первинної медичної допомоги відкрито Центр масової вакцинації населення, де провакциновано 20783 осіб. У Центрі працюють: 1 мобільна бригада, 1 стаціонарний пункт щеплення та безпосередньо 1 Центр масової вакцинації населення. Усі працівники вакцинальних бригад пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати. У Центрі наявні вакцини: CoronaVac, Pfizer та Moderna.

За станом на лютий від початку вакцинальної кампанії провакциновано у районі 78069 краян, із них двома дозами – 37952 особи, третьою – 513, додатковою 2 особи.

Щиро дякую нашим медикам і всім бригадам, які зараз перебувають на передовій боротьби з небезпечною хворобою.

Фінанси та бюджет

За 12 місяців 2021 року надходження до загального та спеціального фонду районного бюджету склали 12,1 млн грн, з них міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів по загальному фонду – 11,5 млн грн, в тому числі надійшло: 10,0 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери , інші субвенції з місцевих бюджетів – 1,5 млн. грн. Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 0,6 млн грн, або 151,6 відсотка до уточненого плану на 2021 рік.

Видатки загального та спеціального фонду районного бюджету проведено в сумі 18,5 млн грн, у тому числі по загальному фонду – 12,0 млн грн, спеціальному фонду – 6,5 млн грн.

Значної уваги виконавча влада району надає забезпеченню соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільги. На обліку в управлінні соціального захисту населення РДА перебувають 14819 одержувачів соціальних допомог усіх видів. Протягом звітного періоду виплачено 428,7 млн грн. із державного бюджету на всі види соціальних допомог. За 2021 рік нараховано житлових субсидій на житлово-комунальні послуги на загальну суму 126,8 млн грн. За рік сума отриманих субсидій готівкою на придбання скрапленого газу та твердого палива становить 11,8 млн грн, надано пільг на житлово-комунальні послуги за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму – 14,6 млн грн.

За станом на 1 січня 2022 року видано 43 путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Мінсоцполітики, за рахунок коштів обласного бюджету – 3 путівки, за трьохсторонніми договорами з державного бюджету надано санаторно-курортні послуги 16 особам. Для осіб з інвалідністю придбано 223 одиниці технічних засобів реабілітації на загальну суму 943 тис грн, проведено ремонт засобу пересування 1 особі.              Надано послуги з реабілітації 28 дітям з інвалідністю до 18 років на 445 тис грн.

У дитячих центрах та таборах відпочинку оздоровлено 30 дітей за рахунок коштів Державного бюджету, а за рахунок коштів обласного бюджету – 90 дітей.

Програма «Велике будівництво» – це спільний проєкт Президента та Уряду, який стартував 1 березня 2020 року. В рамках програми будують та ремонтують школи, дитячі садки, приймальні відділення лікарень, стадіони та дороги тощо.

У галузі освіти відкрито новий навчальний корпус Делятинського ліцею № 1. Загальна вартість робіт – 18 млн. грн. Долучилися до співфінансування обласна рада та громада.

За ці кошти провели загально-будівельні роботи, утеплили фасад, здійснили електротехнічні та сантехнічні роботи, влаштували підлоги, провели облицювання поверхонь стін керамічною плиткою. У класних кімнатах встановили сучасні яскраві меблі, щоб дітям було комфортно та цікаво під час занять.

У рамках програми «Велике будівництво» на території Зарічанського ліцею імені Володимира Яворського, в якому навчаються 400 школярів, відкрито універсальний спортивний зал до існуючої будівлі школи. Площа об’єкта – 650 м. кв. Загальна вартість будівельних робіт – майже 20 млн. грн.

У галузі медицини у смт. Битків збудовано амбулаторію загальної практики сімейної медицини загальною вартістю 5,2 млн грн.

Одним із важливих об’єктів Національного проекту «Велике будівництво» у 2021 році став ремонт дороги Н-09 Мукачево – Львів на окремих ділянках. За кошти із держбюджету відновлено 22,7 км дорожнього покриття у Надвірнянському та Івано-Франківському районах.

Замовник робіт – Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, яка здійснювала технічний контроль. Підрядна організація – ТОВ «ПБС».

У 2021році розпочали роботи на ще одному важливому об’єкті для Надвірнянщини – будівництво плавального басейну в місті Надвірна. У рамках реалізації інфраструктурних проектів та розвитку об’єктів соціально-культурної сфери передбачені кошти по об’єкту «Спортивний плавальний басейн м. Надвірна». Проведено тендерні закупівлі на виконавців робіт із технічного та авторського нагляду. Розпочато тут роботи. Освоєно коштів на 2,2 млн. грн. На цю споруду жителі краю чекають десятиліттями і ось нарешті ми це зробимо.

У смт. Делятин здійснюють запланований обсяг будівельно-ремонтних робіт на шляхопроводі через залізничну колію та річку Любіжня на дорозі Н-09 Мукачево-Львів. Роботи розпочали 14 вересня минулого року, а 10 грудня підрядна організація забезпечила автомобільний рух відновленим шляхопроводом. Така оперативність важлива з огляду на те, що транспортний потік цією ділянкою дороги Н-09 Мукачево – Львів надзвичайно жвавий. Капітальним ремонтом шляхопроводу передбачено габарит 11,7 м, зокрема, облаштування проїзної частини шириною 8,7 м та два тротуари по 1,5 м. Загальна довжина ділянки, на якій проводяться роботи – 95 м. Фінансування – Державний бюджет.

Усі справи у районі втілюють у життя завдяки спільній та злагодженій роботі державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості. Комунікація, креатив, професіоналізм та оперативність – це ті основні складові, якими керуються у Надвірнянщині.

Що чекає нас попереду? 22 лютого ц. р. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, перебуваючи у Вашингтоні, на пресконференції заявив, що ми маємо два шляхи: перший – політико-дипломатичний, а в разі воєнних дій – ми готові до захисту своїх кордонів.

Я впевнений, що наша армія вистоїть перед агресором, ми повернемо всі наші території і цим самим принесемо добро, мир та благополуччя нашій державі.

Володимир ПАСЬКО,

голова Надвірнянської

районної державної адміністрації.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!