- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Щира подяка

Posted By Модератор On 11.02.2022 @ 12:28 In Вдячність | No Comments

Складаю щиру подяку Надвірнянським районній раді, районній державній адміністрації, міській раді і редакції газети «Народна Воля» за привітання із моїм 80-річчям.

Для мене ці привітання рівноцінні як від найближчих родичів. Адже у 1990 році на сесії районної ради проголосували мою та моїх колег-депутатів пропозицію назвати газету «Народною Волею» (із часу заснування 7 червня до 31 грудня 1990 року наш часопис виходив під назвою «Вісник Надвірнянщини» – Ред. «НВ») і сьогодні почуваю себе хресним батьком видання. За всі минулі часи на сторінках часопису публікували мої матеріали на історичну, економічну й інші важливі теми.

Із 1990 року мені довелося очолювати Надвірнянську міську раду на громадських засадах. У тому ж році підготовлено, ухвалено і виконано низку історичних рішень, зокрема, «Про перейменування вулиць міста», «Про відновлення пам’ятного Хреста з нагоди скасування панщини в 1848 році», споруджено у райцентрі Символічну могилу Борцям за волю України.

Праця міської і районної рад із 1990-го до 1 грудня 1991 років стала нашим вкладом в Українську мирну демократичну революцію із 1989 по 1991 роки.

Із 1993-го очолювана мною Надвірнянська районна рада також ухвалювала ряд знакових рішень. На звернення Єпископа Софрона Дмитерка і отця-декана Надвірнянського УГКЦ Григорія Сімкайла районна рада звернулася до підприємств району щодо допомоги у спорудженні Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ у Надвірній. Тоді підприємства – нафтопереробний завод (директор Лев Буній), Надвірнянський лісокомбінат (директор Роман Лінінський), управління бурових робіт (начальник Микола Пекарський), управління технологічного транспорту (начальник Ярослав Федорів) виділяли все необхідне для проведення цих будівельних робіт. Також згадані підприємства виконали необхідні роботи для запобігання прогнозованої повені у 1996 році – їхніми стараннями в умовах кризи бюджету розширено русло ріки Бистриці Надвірнянської.

У 1994 році районна рада прийняла рішення і профінансувала спорудження пам’ятника Тарасу Шевченкові у Надвірній.

Починаючи з 1990 року, районна організація Народного Руху України, а надалі очолювані мною Надвірнянська районна рада і районна державна адміністрація організовували у Надвірній і районі прийом дітей зі східних і південних областей України у час Різдва Христового і в літні пластові табори. Дітей приймали з Київської, Донецької і Луганської областей, із Криму, з українських гімназій Одеси, Дніпропетровська, а також з міст Енергодара Запорізької та Новоград-Волинського Житомирської областей. Якщо врахувати, що подібно до Надвірнянщини працювала зі східними і південними областями влада і громадськість всієї Галичини та Волині, то до 1999 року не могло бути і мови про протистояння в Україні. Хоча подібні старання антиукраїнські сили робили.

Принагідно хочу подякувати керівникам підприємств, закладів охорони здоров’я й освіти, командуванню військової частини, українському духовенству, жителям міста і сіл району – ми з Вами своїми позицією, стараннями і працею зберігали Україну єдиною.

У сучасних умовах важливою є діяльність «Просвіти», осередки котрої треба створити у територіальних громадах і в колективах. Україна потребує праці кожного з нас.

З повагою

Богдан БЕРЕЗИЦЬКИЙ.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2022/02/schyra-podyaka-2/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.