Газета по-надвірнянськи
 

У Татарові та Яблуниці запрацюють місцеві радіостанції

4 лютого 2022, 15:06 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 304 переглядів

2021 рік став активним у питаннях розвитку мереж цифрового телевізійного мовлення на території Івано-Франківської області.

Ліцензіями на багатоканальне телевізійне мовлення стандарту DVB-T2 на території Прикарпаття (за станом на 31.12.2021) володіють 8 місцевих телекомпаній: Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», ТОВ «ТРК 3-студія» (м. Івано-Франківськ); ТОВ «Телерадіокомпанія «РАІ» (м. Бурштин); КП «Державна студія «Калуське міське телебачення», КП «Калуська районна телерадіоорганізація «Незалежність» Калуської районної ради» (м. Калуш); ПП «Телерадіокомпанія «НТК» (м. Коломия); ПП «Снятин» – студія телебачення (м. Снятин); телерадіокомпанія «Надвірна» (м. Надвірна), йдеться у звіті представника Національної ради в Івано-Франківській області Ігоря Маслова.

Чотири конкурси на мовлення, що відбулись наприкінці минулого року, значно покращать ситуацію з покриттям області сигналами радіо- та цифрового телевізійного мовлення.

Вперше в обласному центрі вийдуть в ефір три програми Суспільного радіомовника. А в Татарові та Яблуниці незабаром розпочнуть мовлення місцеві радіостанції. Всі телекомпанії області, які мають ліцензії на аналогове телевізійне мовлення, наприкінці 2021-го отримали ліцензії на багатоканальне (цифрове) мовлення.

Як зазначив у звіті Ігор Маслов, радіостанції Івано-Франківської області значно перевищують встановлені Законом України квоти на кількість україномовних пісень та українську мову ведення передач. Середній показник в Івано-Франківській області по україномовних піснях складає 76 %, а по мові ведення передач – 98 %. Відповідно наша область за цими показниками у трійці лідерів по країні, пише «KURS».

Загалом за минулий рік провели 500 моніторингів, за результатами яких зафіксовано 28 ознак порушення норм чинного законодавства та недотримання умов ліцензії, ініційовано та проведено 2 позапланові перевірки ліцензіатів області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!