Газета по-надвірнянськи
 

В Івано-Франківську відбувся форум до 30-річчя Асоціації міст України

11 лютого 2022, 12:18 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 6,223 переглядів

5 лютого в обласному центрі Прикарпаття майже 150 представників органів місцевого самоврядування із Закарпатської, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей, народні депутати України Оксана Савчук, Едуард Прощук, Василь Вірастюк, Олена Вінтоняк, громадські діячі взяли участь у форумі «Асоціація міст єднає Україну», який організували до 30-річчя діяльності Асоціації міст України (АМУ).

273423808_500944484696889_4

Голова АМУ Віталій Кличко найпершим звернувся до учасників: «За 30 років кількість членів АМУ зросла у 30 разів! Наша Асоціація збільшується, стає ще потужнішою й ефективнішою у відстоюванні інтересів місцевого самоврядування, у захисті прав громад і перспектив розвитку міст, селищ та сіл України. Сьогодні в АМУ об’єднали зусилля вже 978 громад. І для мене очолювати таку авторитетну організацію – дуже відповідальна і почесна місія. Дякую вам за довіру та співпрацю!».

Він також зазначив, «щоб забезпечити інтереси всіх громад – від найменших сіл до великих міст, Асоціація постійно веде діалог та консультації з центральною владою. Це не завжди просто, але ми робимо все, щоб досягати результатів».

Завдяки наполегливості АМУ в бюджетному процесі громади додатково отримали майже 54 мільярди гривень. Із них 27 мільярдів – це кошти на виконання умов Меморандуму по теплу. Підприємства «теплоенерго» отримали компенсацію за різницю в тарифах за минулі роки».

На форумі відбулась дискусія на тему «Об’єднання України через розвиток муніципалітетів». Її модератор – виконавчий директор Івано-Франківського відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

  • Народні депутати України висловили власну позицію щодо важливих питань місцевого самоврядування та відповіли на запитання голів територіальних громад. Зокрема, Оксана Савчук зупинилася на питаннях повноважень районних рад, територіальної оборони, місцевого самоврядування та освітніх програм, які допоможуть мотивувати молодь залишатися у рідних містах, вчитися і працювати вдома. «Розуміємо, що за новаціями майбутнє. Україні важливо зберегти і розвинути свій потужний інтелектуальний потенціал. Маємо разом, не дивлячись на політичні погляди, об’єднатися для напрацювання найкращих практик для розвитку громад», – сказала вона.
  • А народний депутат України Василь Вірастюк анонсував відкриття нової бази «Стронг Арена ім. Романа Вірастюка» в Івано-Франківську. Це – перший в Україні заклад для спортивної реабілітації учасників АТО і ООС.

Протягом усіх років своєї історії АМУ виступає за розбудову в Україні ефективного місцевого самоврядування як основи демократії в європейській державі.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович переконаний, що «Асоціація міст України і надалі залишатиметься авторитетним представником та захисником інтересів громад, жителів, які в них проживають, на втілення перетворень у наших містах, селищах та селах!».

  • У рамках заходу Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з представниками духовенства традиційних конфесій Івано-Франківська освятили пам’ятну дошку з частинкою Станиславської історії. Дошку встановили на фасаді міської Ратуші на честь надання у 1662 р. місту Магдебурзького права, де колись засідав міський магістрат. На ній вирізьбили слова засновника та власника міста Андрія Потоцького, датовані 7 травня 1662 року:

«Всім і кожному зокрема, кому тепер і в майбутньому слід знати: свідомо чиню, що з Божою допомогою на своїй спадковій землі, там, де було село Заболоття, задумав місто під назвою Станиславів, яке я вже з ласки Божої почав, щоб тут могли ґрунтовно селитися, а моїм коштом фортифікувати його, зміцнити валами, оточити мурами і закрити міцними брамами…», повідомили на сайті Асоціації.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!