Газета по-надвірнянськи
 

Ворохтянець Віталій Калініченко показав свій найкращий виступ у Пекіні

18 лютого 2022, 12:02 | Рубрика: Спорт Версія для друку Версія для друку 1,619 переглядів

Ворохтянському стрибуну із трампліна Віталію Калініченку вдалося потрапити у Пекін на Олімпіаду-2022. 11 лютого він вперше стартував в Іграх у стрибках з великого трампліну. Мав брати участь у змаганнях ще й на нормальному трампліні, але не зміг вчасно вилетіти до Пекіна через позитивний тест на коронавірус, тому пропустив першу дисципліну.

Віталій

У наступному виді програми українець усе ж зміг подолати кваліфікацію разом із Євгеном Марусяком із Верховини. Вони одразу потрапили до фіналу зі стрибків з великого трампліна. З найкращим результатом серед прикарпатських спортсменів кваліфікувався лідер збірної Віталій Калініченко: на 42-му місці.

Після завершення відбору ворохтянець поділився враженнями від дебютного виступу:

  • «Задоволений тим, що кваліфікація пройдена. Кваліфікаційний стрибок був досить непоганий. Повторити топ-30, як на чемпіонаті світу? Звичайно, хочеться й краще. Буду старатися якомога краще виступити, щоб знали, що Україна сильна й може боротися за перші місця. Знаю, що так і є, але будемо бачити».

Також Віталій згадав про свого першого тренера Андрія Карпенка, який нещодавно пішов з життя, та подякував за те, що йому таки вдалося пробитися на Олімпіаду. «Це не тільки мій тренер, а й батько мій. Важко трохи говорити, бо він дуже чекав цього. Більше, ніж я, напевно. Він дуже сильною людиною був. Він, як ніхто, знав психологію спортсмена. І я використовую ту психологію, яку він мені дав, не лише у спорті, а й у житті. Він навчив, як треба поводити себе в різних ситуаціях, і я дякую йому, що стою тут, на Олімпійських іграх, і представляю Україну. Дякуючи амбіціям матері, ми потрапили у Ворохту. І так я почав займатись спортом. І я дякую йому. Нехай спочиває з Богом. Я ніколи не забуду його».

Змагання зі стрибків з великого трампліна продовжилися у другий змагальний день – 12 лютого. У першому раунді обидва прикарпатці змогли краще стрибнути, аніж у кваліфікації. 28-річний Віталій Калініченко стрибнув на 122,5 метри, отримавши за свою спробу 106 балів – і це найкращий його виступ у Пекіні. А ось Євген Марусяк показав результат на 111 метрів, а це – 86 балів.

Однак ані Калініченко, ані Марусяк з цими результатами поборотися за топ-30 не змогли. Віталій своєю спробою випередив шістьох стрибунів з трампліна, у той час, як 21-річний Євген посів останнє місце серед учасників першого раунду. У стрибках з нормального трампліна кваліфікацію подолав лише Євген Марусяк, пише Суспільне. Спорт.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!