Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували пам’ять Героїв Крут

4 лютого 2022, 15:11 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 676 переглядів

Напередодні Дня пам’яті Героїв Крут представники районної та міської влади поклали квіти до пам’ятного знаку героям ОУН-УПА Марті та Мирону Свідрукам у Надвірній.

10

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва, добровольчий Студентський Курінь із 300 юнаків-студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназистів Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

«Згадуємо одну з найгероїчніших сторінок перших визвольних змагань – бій під Крутами. Ми звикли чути, що Крути – це поразка і покладені намарно життя. Однак сьогодні маємо говорити про інше – героїчний контекст тих подій. Крутянці – це приклад незламності та мужності. Приклад кількасот простих хлопців, які не побоялися виступити проти кількатисячної армії ворога. Серед крові та заліза вони засвідчили свою любов до України. Це воїни, для яких честь та Батьківщина не були простими словами», – сказала заступниця голови РДА Леся Свідрак, пише райдержадміністрація.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!