Газета по-надвірнянськи
 

XIV сесія районної ради

25 лютого 2022, 11:21 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 2,917 переглядів

Під орудою голови районної ради Олександра Кеніза 17 лютого ц.р. відбулася чотирнадцята сесія Надвірнянської районної ради.

Перед початком роботи депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих оборонців за державний суверенітет України: Героїв Небесної Сотні, військовиків і добровольців, які склали свої молоді голови на Дебальцевському плацдармі. Другий зимовий місяць, лютий, власне позначений найтрагічнішими подіями в новітній історії боротьби за територіальну цілісність, зазначив у вступному слові керівник представницької влади у районі.

Спільно з головою райдержадміністрації Володимиром Паськом за участі заступника начальника управління соціального захисту населення РДА Марії Юрчило Олександр Кеніз вручив посвідчення «Мати-героїня» багатодітним краянкам, яким це почесне звання присвоєно згідно з Указом Президента України від 14 лютого ц. р. Серед нагороджених, зокрема, Галина Грещук із Білих Ослав, Любов Дем`янів із Красної, Оксана Кузюк із Зеленої, Марія Облуй із Пасічної та ворохтянка Марія Онуфрак, які виховали по 5 дітей; Марія Кабалюк із Поляниці та бистрівчанка Марія Онуфрак, кожна з яких народила і виховала по шестеро діток; Наталія Вербіцька з Поляниці – мати десяти діток ;Олександра Гладиш із Стримби і Мирослава Ткачук із Поляниці, яка прийшла з чоловіком Павлом і наймолодшою, трирічною донечкою Марічкою, у чиїх сім’ях щастя створюють 9 діток. Також це почесне звання присвоїли матері 5 дітей Катерині Дудченко із Переросля. Урочистого моменту церемонії нагородження додали розкішні троянди, що їх подарували матерям-героїням О.Кеніз та В.Пасько.

Очільник депутатської фракції «Слуга народу» у районній раді Олександр Кушлик оприлюднив звернення, в якому, з огляду на суспільно-політичну ситуацію в державі та загострення на фронті, йшлося про необхідність зберігати спокій, не піддаватися інформаційно-психологічному тиску, не сіяти паніку й довірити захист держави військовим ЗСУ.

Депутати заслухали звіт голови районної ради Олександра Кеніза.

У районній раді восьмого скликання – 38 депутатів. Із початку повноважень, із листопада 2020-го, скликано 13-ть сесій, із них чотири позачергові, обговорили 140 питань.

Утворено 5-ть постійних комісій: мандатну, з питань депутатської діяльності, захисту прав людини, законності та правопорядку; з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадянами, комунальної власності, транспорту та регуляторної політики; з питань земельних відносин, екології та природокористування; з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту, засобів масової інформації та національно-патріотичного виховання; з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та захисту прав учасників АТО/ООС, учасників бойових дій і членів їх сімей.

Рада ухвалила 5-ть звернень, підтримала 4 звернення інших органів місцевого самоврядування.

Торік у зв’язку з обмеженим фінансуванням та змінами в повноваженнях на сесії районної ради двічі вносили зміни в структуру та чисельність виконавчого апарату р/р.Якщо на початку року чисельність складала 17 чоловік, у тому числі обслуговуючий персонал, то за станом на кінець року у районній раді працюють 8 чоловік.

Надвірнянська районна рада від імені територіальних громад сіл, селищ, міст району здійснює управління об’єктами власності, що задовільняють власні потреби територіальних громад. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконує всі майнові операції та може передавати об’єкти права комунальної власності в постійне або тимчасове користування юридичним або фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження.

У 2021 році районна рада уклала 11 договорів оренди з бюджетними організаціями, 18 договорів оренди уклав Фонд комунального майна району. Через систему Прозоро укладено 6 нових договорів оренди, а також – 5 договорів безоплатного користування майном спільної власності району з Надвірнянською міською радою для розміщення бюджетних установ громади міста.

За 2021 рік від оренди майна у районний бюджет надійшло 311,7 тис. грн.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» районна рада у грудні 2020 року прийняла рішення про передачу в комунальну власність Надвірнянської територіальної громади комунальне некомерційне підприємство «Надвірнянська центральна районна лікарня», комунальне некомерційне підприємство «Дитяча лікарня Надвірнянського району» і комунальне підприємство «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» зі структурними підрозділами та вийшла зі складу засновників цих комунальних підприємств. Звіт голови районної ради взято до уваги.

З інформацією про результати діяльності Надвірнянської окружної прокуратури за 2021 рік виступив заступник керівника Надвірнянської окружної прокуратури Ігор Гриновецький, який також відповів на запитання депутатів районної ради.

За координацією заступника голови РДА Лесі Свідрак депутати затвердили звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 2021 рік, внесли зміни до рішення районної ради про районний бюджет на 2022 рік.

Внесено зміни до рішення районної ради «Про програму розвитку місцевого самоврядування в Надвірнянському районі на 2021-2025р роки», про що доповідав заступник голови районної ради Іван Жигалюк.

Депутати під орудою голови Фонду комунального майна району Івана Коцька обговорили і прийняла конкретні рішення з питань: про програму утримання об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району на 2021 рік, про передачу приміщення, про намір передачі в оренду приміщення.

На 14-й сесії депутати своїм рішенням звільнили Івана Коцька з посади голови Фонду комунального майна району, який написав заяву про звільнення, уточнив Іван Жигалюк. Висловлюючи вдячність І.Коцьку за 30-річну роботу, Олександр Кеніз побажав йому всіляких гараздів і вручив букет троянд. Іван Коцько сказав, що готовий передати свій досвід наступнику.

Своїм наступним рішенням депутати призначили на посаду голови Фонду комунального майна району Романа Кузюка, 1981 р. н., який раніше працював радником голови районної ради, депутат районної ради 7 і 8 демократичних скликань, за фахом правознавець, народився у с. Зелена.

Сесія взяла до уваги звіт КП «Аптека №100» про виконання річного фінансового плану на 2021 рік та затвердила цьогорічний фінансовий план, про що поінформувала заві­дувач цього КП Людмила Кунько.

За участі депутата районної ради Тараса Юрчила обговорили питання про надання згоди та виготовлення науково-проектної документації й виконання робіт. Депутати вирішили надати згоду на виготовлення науково-проектної документації навиконання робіт із консервації замку с.Пнів, а також на встановлення системи зовнішнього освітлення.

Депутати схвалили звернення: щодо ексалації ситуації на українському кордоні, оприлюднене Ігорем Писклинцем (депутатська фракція «Батьківщина»); щодо внесення змін до ЗУ «Про державний бюджет на 2022 рік» з метою фінансового забезпечення виконання ЗУ «Про основи національного спротиву», оприлюднене Олегом Антонюком (депутатська фракція «Європейська Солідарність»).

Ще одне звернення цієї депутатської фракції щодо об’єднання зусиль проукраїнських патріотичних сил не набрало для позитивного рішення потрібної кількості голосів.

Зі зверненням про введення санкцій до депутатів усіх рівнів, які виїхали з України із 30 січня до 15 лютого ц.р., виступила Вікторія Пицюк (депутатська фракція «Свобода»). Депутати вирішили його доопрацювати.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!