Газета по-надвірнянськи
 

За 2021 рік «Укрнафта» сплатила громадам Прикарпаття понад 103 млн. грн. ренти

4 лютого 2022, 15:00 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 6,472 переглядів

ПАТ «Укрнафта» сплатило 14,84 млрд. грн. податків до бюджетів усіх рівнів упродовж 2021 року. У цю суму увійшли рентна плата за користування надрами, ПДВ, акцизний збір та інші податки.

рента-за-рік

За користування надрами до державного та місцевих бюджетів різних рівнів надійшло 8,85 млрд. грн. рентної плати, що на 86% більше від показника минулого року. З них 442,6 млн. грн. спрямовано до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу. Найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримають бюджети Сумської, Івано-Франківської і Полтавської областей. Надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та цін на них і використовують громади переважно для реалізації місцевих інфраструктурних та соціальних проектів.

ПАТ «Укрнафта» відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків і сплачує податки у термін, визначений законодавством. Станом на 31 грудня компанія не мала заборгованості перед державним бюджетом.

Прикарпаття – серед лідерів рентної плати від «Укр­нафти».

Рентна плата, яка надійшла до бюджетів областей, районів та місцевих громад за 12 місяців 2021 р.(млн. грн.):

Сумська обл. – 175,2; Івано-Франківська обл. – 103,5; Полтавська обл. – 82,1; Чернігівська обл. – 38,95; Львівська обл. – 35,3; Харківська обл. – 6,2; Дніпропетровська обл. – 1,1; Чернівецька обл. – 0,3. Всього – 442,65 грн.

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовують у районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

Прес-служба

ПАТ «Укрнафта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!