Газета по-надвірнянськи
 

Білоославчани у серці із Заповітом Тараса Шевченка

25 березня 2022, 13:15 | Рубрика: Ми - українці, Новини Версія для друку Версія для друку 1,871 переглядів

Хоч уже йшов 13-й день запеклої російсько-української війни, 9 березня у скверику до пам`ятника Кобзареві у Білих Ославах промели стежину від весняного снігу, що налітав протягом кількох днів.

IMG_1719

У такий неспокійний час білоославчани презентаційно, хоч і у вузькому колі, разом зі своїм парохом отцем Василем Ужитчаком (ПЦУ) прийшли вшанувати 208-му річницю пам`яті українського поета-пророка Тараса Шевченка та промовити молитву до Всевишнього за Неньку-Україну, яка у ці дні воює з російським агресором. До спільної молитви закликали і благали гасла зі словами наших знаних письменників: О. Довженка «Україна у вогні», Марійки Підгірянки «Краю милішого, ріднішого, як Україна – у світі нема».

А перед цим зранку у церкві Успіння Пресвятої Богородиці відслужили Парастас першого тижня Великого посту, після якого велика кількість зібраних продуктових наборів, просякнутих щирою молитвою та окроплених сльозами мирян, передали у сільський волонтерський пункт допомоги військовим. Так само через день, у п`ятницю, зробили парафіяни церкви Святого Великомученика Дмитрія.

Приємно стало спостерігати, як у березневі Шевченкові дні до пам`ятника Генію України приходили не тільки місцеві дорослі і малі, але й переселенці зі східних областей нашої країни, котрих тепер у нашому селі понад чотирьохсот. Дуже були здивовані таким величним пам`ятником Кобзареві у гірському селі молоде подружжя із Київщини.

IMG_1717

Автор цих слів, завідувач Білоославського Музею Марійки Підгірянки, подарував на згадку про наш гостинний край їх шестирічній Алінці книжечку-казочку Марійки Підгірянки «Княжі дочки і сини», яка уже на другий день із мамою виряджала батька на війну.

Горяни Білих Ослав про події в Україні знають не тільки із електронних засобів масової інформації, але й з паперового носія – газети «Народна Воля», чотири числа якої вже вийшли в умовах війни. І по двадцять примірників числа кожного редакція щотижня безплатно передає водієм маршрутного автобуса у Білі Ослави. Часопис «Народна Воля» для односельчан і переселенців вивішують на стіну при вході Білоославського відділення поштового зв`язку.

***

Цього тижня відправлено гуманітарну допомогу нашим захисникам у Волноваху, а напередодні – у Київ.

У ці дні білоославські жінки готують м`ясну та овочеву консервацію, маркуючи її «Зроблено у Білих Ославах для фронту».

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!