Газета по-надвірнянськи
 

Дбаймо фінансово про вихід місцевих газет у час війни

31 березня 2022, 16:07 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 304 переглядів

У ці лихі воєнні для Вкраїни дні весь світ прикутий до екранів телевізорів. Та не меншу роль на інформаційному фронті відіграють газети, які з часів свого існування стали літописцями історії.

Дотепер пожовклі сторінки в архівах є джерелом досліджень нашої минувшини.

Сучасний електронний матеріал хоч і оперативний, та не тривкий. Будь-якої хвилини легко може бути знищений. Натомість часописи навіть із невеликим накладом значно більше можуть зберегти давню й новітню історію, яка твориться на наших очах.

Знаю і переконаний у цьому особисто на прикладі багаторічної діяльності нашого Музею Марійки Підгірянки у Білих Ославах. Друковані місцеві видання повсякчас залишалися запитуваними і затребуваними нашими односельчанами та десятками відвідувачів, котрі черпали з них потрібну і важливу національно-державницьку, історичну, культурно-суспільну, краєзнавчу інформацію.

Тепер, коли наша держава перебуває у воєнному стані, постала загроза виходу у світ районних та обласних газет. Тож не будьмо байдужими до їх долі. Й надалі читаймо і передплачуймо первістки демократичних друкованих видань на Прикарпатті – Надвірнянську «Народну Волю» та Івано-Франківську «Галичину», які уже 32 роки в інформаційному полі. Допоможім їм фінансово у цю непросту пору. Зробім нову вимушену передплату. Переконуймо у цій важливій справі своїх сусідів, друзів, а також наших краян-заробітчан за кордоном.

Пригадаймо, як підтримували пресу церковні парафії у Галичині міжвоєнного періоду у першій половині ХХ століття. Не забуваймо і візьмімо до уваги, що навіть у жорстоке воєнне лихоліття 1940-х газети виходили, їх розповсюджували у місцевостях, де велись бої, та в окупованих населених пунктах. Невже нині ми залишимо без газет жителів нашого краю?!

Дбаймо, щоб листоноша і в нинішній час війни приносила газети у наші оселі. Збережемо часописи нашого краю. Захистимо Україну.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

завідувач Білоославського Музею Марійки Підгірянки,

член НСЖУ.

30 березня 2022-го.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!