Газета по-надвірнянськи
 

Із виступу Президента України Володимира Зеленського перед Європарламентом 1 березня 2022 року (в онлайн-форматі)

4 березня 2022, 12:38 | Рубрика: Державність, У часі війни, Україна Версія для друку Версія для друку 1,685 переглядів

«Ми віддаємо сьогодні за цінності, за права, за свободу, просто за бажання бути рівними, ми віддаємо наших найкращих людей. Найміцніших, найсильніших, надзвичайних. Ми точно переможемо, я впевнений у цьому.

Є такий вираз «Український вибір Європи». Це, до чого ми прагнули, йшли і йдемо. Я дуже хочу, щоб звучало від вас до нас, вибір Європою України.

23

У мене є пару хвилин поспілкуватися з вами. Невеличкі у нас перерви через обстріли та ракетні удари. Ранок був трагічний для нас. Дві крилаті ракети у Харкові. Це місто біля кордону з рф. Це місто, де найбільша кількість університетів у країні. Молодь яскрава, розумна, завжди збиралася на найбільшій площі держави. Площі Свободи. І це найбільша площа Європи. Уявіть, зранку, дві великі ракети у площу Свободи! Десятки жертв. Ось така ціна свободи.

Ми боремося просто за свою землю і свободу. І повірте мені, попри те, що всі великі міста заблоковані, ніхто в нашу свободу і державу не зайде. Кожна площа, як би вона не називалася, вона буде називатися площею Свободи. Ніхто не зламає нас! Ми сильні! Ми українці!

У нас є бажання, щоб наші діти жили. 16 дітей загинуло. путін знову скаже, що це якась операція, що вони б’ють по військовій інфраструктурі. Де наші діти? На яких вони військових заводах працюють? На яких ракетах вони? Може, вони у танках їздять? 16 дітей ти вбив!

У нас дуже вмотивований народ. Ми боремось за наші права, свободу, життя, виживання. І боремося, щоб бути рівноправними членами Європи.

Сьогодні ми всім показуємо, що ми такі є. З нами ЄС буде міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, довели, що ми, як мінімум, такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами. Що ви нас не відпускаєте. Що ви дійсно європейці».

Депутати Європарламенту аплодували стоячи.

Президент Володимир Зеленський підписав 1 березня ц. р. заяву на членство України в Європейський Союз.

Також спільну заяву підписали голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!