Газета по-надвірнянськи
 

Комплексна програма підтримки переселенців і людей, які надали прихисток

25 березня 2022, 14:05 | Рубрика: Влада, До відома краян, Новини Версія для друку Версія для друку 5,609 переглядів

Уряд реалізовує маштабну програму Президента України з допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у відеозверненні 21 березня.

Гроші. Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу – 2 тисячі гривень. Також 3 тисячі гривень виплатять на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала у безпечніші регіони.

Робота. Розпочинається програма працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава починає виплати тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців із постраждалих регіонів. Виплата – 6500 гривень за кожного працевлаштованого. «Ці кошти роботодавці будуть витрачати на оплату праці таких працівників. Ще раз звертаюся до підприємців. Держава підтримує вас у вашому бажанні продовжувати роботу там, де це можливо. Повна дерегуляція бізнесу, спрощення податкової системи, доступні кредити», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Житло. Уряд вже прийняв рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах. «Тепер ми доповнюємо програму, щоб компенсацію за комунальні платежі також отримували сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома.

Усі ті, котрі відгукнулися на біду, надали дах переселенцям та безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн. у місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг», – розповів Прем’єр-міністр.

Усі три програми вже затверджено Урядом. Їхня реалізація розпочалася із 21 березня із реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. Із 30 березня можна буде здійснити реєстрацію через «Дію», поінформував «Урядовий квартал».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!