Газета по-надвірнянськи
 

Краснянці активно долучаються до волонтерства і захисту України

11 березня 2022, 11:34 | Рубрика: В обороні держави, Громадськість Версія для друку Версія для друку 6,121 переглядів

У селі Красна зібралися найкращі умільці села і виготовляють необхідні речі для українських захисників та оборони села.

Чоловіки зварюють пічки-«буржуйки», щоб могли зігрітись українські воїни, виготовляють металеві шиповані бар`єри (так звані в народі «їжаки»), щоб перешкодити руху російської ворожої техніки. Також майструють ноші для евакуації поранених із поля бою.

Із першого дня війни працювали-допомагали 4 чоловіки, а тепер уже понад півсотні односельців. Багато з виготовленого відправили на передову

Красна завжди залишалася і є патріотичною, бо місцеві жителі долучаються повсякчас до будь-якої допомоги, а мужні чоловіки зголошуються на військову службу, у територіальну оборону. Понад 20 чоловіків у ці дні воюють на фронті.

Також краснянці об`єднались і купили три автомобілі: один уже відправили на фронт, ще два транспортні засоби готують до відправки. Селяни впевнені, що до перемоги України залишилось небагато, адже українські захисники гідно і надійно тримають оборону, а жителі села на «відмінно» тримають тил.

А ще у селі нових обертів набирає волонтерство. Місцеві господині об`єднались та готують на фронт різноманітні страви: салати, вітамінні суміші, печуть пиріжки, налисники, ліплять вареники. Щодня жінки стараються приготувати нові страви. Адже переживають, щоб українські воїни не були голодними. Активно долучаються до волонтерської діяльності школярі та юнацтво. Вони виготовляють цигарки, плетуть та відновлюють маскувальні сітки, яких передали уже майже 20 штук, виробляють джгути із автомобільних шин, допомагають розвантажувати та завантажувати автомобілі з гуманітарною допомогою.

У Краснянському ліцеї облаштували 90 ліжок для людей, яких війна змусила покинути свої домівки через страшні бойові дії. Ще 30 дітей і 40 дорослих поселять у дитячому садку. Все роблять для того, щоб переселенці могли відпочити і бути у безпеці. За станом на 7 березня у селі зареєструвалися 47 переселенців.

Також краснянці відправили два листи до міжнародних установ: Гаазького суду та Північно-Атлантичного альянсу і вимагають у НАТО закриття неба над Україною.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!