Спалення відмерлих решток рослин небезпечне тим, що:
погіршується стан повітря, в атмосферу потрапляє величезна кількість вуглекислого газу – одного із парникових газів, що спричиняє глобальні зміни клімату в атмосфері, токсичні гази, чадний газ, леткі органічні сполуки, які шкідливо впливають на дихальну систему, провокують розвиток алергічних реакцій чи астми;

неконтрольоване поширення вогню, особливо, коли сильний вітер, на поля, узлісся, ліси, що призводить до маштабних пожеж та загрожує знищенням житлових будівель і життю людей;
вогонь спалює не тільки суху рослинність, а й знищує всю корисну мікрофлору ґрунту, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, личинки корисних комах, дощових червів, равликів, жаб, ящірок, пташині гнізда, дитинчат їжаків, зайчат, гризунів. Гине насіння і коріння трав’янистих рослин – як потужна кормова база для багатьох видів тварин та птахів;
у лісогосподарських регіонах – це повне знищення лісу, яке супроводжується значними матеріальними втратами. Окрім того, лісові площі, понівечені полум’ям, відновлюються не за один рік, а впродовж десятків років.
Надзвичайно руйнівними для довкілля є пожежі. Ніщо так розумно не влаштовано, як у природі, де немає нічого «зайвого» чи «шкідливого». Рослинність із часом перегниє, розкладеться і повернеться туди, звідки з’явилася, тобто у ґрунт, стаючи джерелом поживних речовин для наступного покоління рослин. І закон природи, необхідно поважати.
У зв’язку з настанням весняної теплої погоди, прогріванням грунту, підсиханню хмизу та відмерлої рослинності, що спричинює легке займання вогнищ, для лісівників настає пожежонебезпечний період аж до сталого відновлення зеленого покриву та листя.
Тому лісівники ДП «Надвірнянський лісгосп» змушені проводити запобіжні заходи щодо збереження лісових масивів від загорань та інших порушень пожежної безпеки. На час такого періоду перекриватимуть усі можливі в’їзди до лісових угідь шляхом встановлення шлагбаумів та попереджувальних знаків.
Спалювання листя, трави й інших побутових відходів заборонено Законом у ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штраф від 3060 грн до 21420 грн.
Закликаємо краян і вимагаємо від них не допускати спалювання сухої трави, особливо біля лісових масивів, оберігати власне здоров’я та навколишнє середовище!
Адміністрація
ДП «Надвірнянський лісгосп».