Газета по-надвірнянськи
 

Пасічнянська громада згуртувалась та активно працює в тилу

25 березня 2022, 13:27 | Рубрика: В обороні держави, Новини Версія для друку Версія для друку 267 переглядів

У Пасічнянській громаді провели необхідні безпекові заходи та продовжують приймати людей з українських міст і сіл, де тривають запеклі бойові дії.

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда зазначив, що за станом на 20 березня у громаді зареєстровано 400 переселенців, а неофіційно їх є майже 900. Переважно люди із Києва, Сум та багатьох інших міст поселилися у своїх родичів.

Пасічнянська громада очікує другу хвилю переселенців, оскільки щодня працюють багато «зелених» коридорів для вивезення жителів Маріуполя, Сум, Київщини й чимало інших міст, які російські агресори перетворюють на суцільні руїни та цинічно вбивають мирне населення, у тому числі й дітей. Та воля і наша любов до свободи – незнищенна.

Переселенців в основному розселили у приватних будинках, лише у дитсадочку села Зелена прихистили десяток осіб. – Із переселенцями намагаються індивідуально спілкуватися. Якщо їм потрібне харчування, то надаємо їм ті продукти, які нам пересилають як допомогу чи мої знайомі із-за кордону, чи наші міста-побратими. Жителі нашої громади добросовісно дають свої будиночки для проживання переселенцям. Є зараз потреба у паливі, тому ми почали різати старі аварійні дерева попри дорогу при в`їзді у Пасічну. Як паливо їх потім передаємо переселенцям, щоб вони могли опалювати свої тимчасові будинки, бо не до всіх осель підведений природний газ. Дякуємо підприємствам, які надають автомашину з вишкою для обрізання-чистки дерев. Думаю, що цим паливом забезпечимо всіх переселенців, – розповів Андрій Гунда.

Приємно і те, що люди, незважаючи на важкий воєнний час, хочуть працювати, активно допомагати. Приходять у сільську раду і просяться на роботу. Намагаються влаштуватися на роботу, хочуть заробляти гроші на проживання. Вони не втрачають бойовий дух, активно допомагають нашій армії, переселенцям.

Сільський голова мовив, що є фізична, психологічна й економічна складові війни. – Якщо фізично ми її боремо, тобто, психологічні пороги – 12-й та 21-й день війни – ми пережили, то економіка повинна працювати, аби не сталася економічна розруха у нашій країні, – стверджує він.

Налагодили також співпрацю Пасічнянської громади з українською діаспорою за кордоном. Отримали гуманітарну допомогу з Італії: продукти харчування, ліки, засоби гігієни та інші необхідні речі. «Фуру» розвантажили, речі посортували і після запитів відправляють за місцем призначення.

У час воєнного стану на території громади працює територіальна оборона. Створено пункти спостереження та фіксують рух автотранспорту, який пересувається територією громади.

– До тероборони зголосилися понад півтисячі осіб, кількість їх – не озвучуємо, бо це державна таємниця. Її бійці контролюють дотримання краянами комендантської години, особливо уважно перевіряють автомашини, які на іноземній реєстрації та з інших міст України, проводять бесіди з їх власниками-водіями, запрошують радо у наші Карпати, хоча шкодують, що вони приїхали як біженці, а не як туристи. Також ведуть роз`яснувальну роботу і нагадують тимчасово переміщеним людям, що вони повинні зареєструватися у військкоматах як особи, котрі хочуть проходити військову службу, зазначив Андрій Гунда.

Жителі Пасічнянської громади поповнюють ряди Збройних Сил України. Уже виписано кілька сотень повісток, із них кілька десятків отримали добровільно і ті, які ми вручили. За планом, певна кількість військовозобов`язаних з`явилась у військомати, деяка частина – у тер­оборону.

Війна порушила і змінила всі плани розвитку громади. Тепер будівницт­во соціальних об`єктів, ремонт доріг та інші плани потрібно відкласти. – У січні провели велику кількість тендерів: для придбання грейдера, шкільного автобуса, автомобіля-сміттєвоза. На жаль, ще упродовж декількох тижнів ми не зможемо проплатити за цю спецтехніку. Але невдовзі, за тиждень-два війна закінчиться, – оптимістично сподівається очільник громади, – ми активно розпочнемо проплачувати усі ті роботи, які виконували у січні-лютому. Наразі не можемо заплатити 1 млн. грн. за будівельні роботи другого поверху дитсадочка.

- Бюджет громади зараз не наповнюється, оскільки підприємства працюють приблизно на 50 відсотків, констатує Андрій Гунда. – Наша громада до початку воєнного стану славилася тим, що активно працювала над благоустроєм своїх сіл. Але навіть, якщо скоро закінчиться війна, то настане пауза, бо не зможемо проплачувати необхідні роботи. Щодо будівництва дороги Битків – Білозорина, тендер на який цьогоріч виграла громада, то теж невідомо, коли її розпочнуть лагодити. Те саме стосується і добудови школи у Биткові, дитсадків у Зеленій та у Пнів`ї.

Кожен житель громади сьогодні на її сторожі. Люди пильнують підоз­рілих осіб. Андрій Гунда твердить, що у громаді все спокійно та контрольовано. Проводять навчання з домедичної допомоги, вчать, як поводитися зі зброєю.

Жителям Пасічнянської громади заборонений продаж алкогольних напоїв, у т.ч. і пива. З одного боку, це своєрідні збитки для підприємців, але заради перемоги України над ворогом варто потерпіти дію «сухого закону».

Щодо вступу України в ЄС та реакцію НАТО на російське вторгнення в Україну, то голова громади висловив своє бачення: – Розумію прекрасно, що, якщо НАТО втрутиться у цю війну, то може реально розпочатися Третя світова війна. Тому Альянс зволікає із захистом. Але нас мали би краще захистити. Україна має бути в Євросоюзі, працювати спільно з європейцями, бо росія не змириться, їй потрібна повна окупація України, вона не зацікавлена, щоб ми розвивалися.

Андрій Гунда впевнений, що перемога буде обов`язково за Україною!

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!