Газета по-надвірнянськи
 

Підприємців закликають налагодити продуктову логістику

18 березня 2022, 14:49 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 276 переглядів

Уже 21-й день триває кровопролитна російсько-українська війна. Українські збройні сили ведуть переможні запеклі бої із російським окупантом, щоб на рідній землі від оскаженілого рашистського загарбника не залишилося навіть і духу.

Стільки ж днів мирна Надвірнянщина впевнено тримає надійний тил, не лише даючи прихисток згорьованим від воєнних дій співвітчизникам, але й збираючи і відправляючи все необхідне туди, де зараз найбільше потребують. Як це відбувається і чим живе, зокрема, Надвірнянська територіальна громада – із перших уст.

Керівник управління надання адміністративних послуг Мар`яна Мацько повідомила, що за станом на вівторок, 15 березня н.р., у Надвірнянській територіальній громаді зареєстровано 1740 переселенців. Людей, яких змусила залишити рідні домівки страшна війна, поселяють організовано. Зокрема, тимчасовим житлом для них стали Надвірнянські ліцей №3 та ДНЗ «Берізка», а також освітній заклад у Назавизові.

В УНАП продовжують також надавати послуги. Зокрема, приймають документи на соціальні допомогу і пільги. За станом на згадану дату, у Надвірнянській ТГ народилися 23 немовлятка, створено 6 нових сімей. Також в УНАП зареєстровано 16 смертей.

Керівник Офісу соціальних послуг Надвірнянської міської ради Василь Василенко акцентував увагу на необхідності забезпечення продуктами харчування. Посадовець звертається до всіх підприємців незалежно від виду діяльності з пропозицією активізувати їхні зв`язки із закордонними партнерами, щоб налагодити постачання продуктів. Зокрема, це – макаронні вироби, крупи, м`ясні консерви, масло тощо.

Нині у Надвірнянській громаді тричі на день безкоштовно харчують переселенців, яких розмістили у місцевих ліцеї №3 та садочку «Берізка». Також організовано харчування для учасників тероборони і працівників Центру комплектування і соціальних послуг (колишній райвійськкомат). Водночас продуктові набори отримують переселенці під час реєстрації в УНАП. Василь Василенко уточнив, що за станом на 16 березня, у Надвірнянській ТГ для поселення людей із зони бойових дій розгорнули 1344 ліжко-місця. Запас продуктів потребує вчасного і систематичного поповнення.

Щодня і до пізнього вечора приймають, сортують і відправляють гуманітарну допомогу зі штабу Надвірнянської станиці УСО «Пласт», що розмістився у будинку «Просвіти». Керівник штабу Олена Пиндзин мовить: – Допомогу надають і пересічні жителі, і підприємці, і підприємства, які розташовані у Надвірній. Також до нас приходить гуманітарна допомога із Польщі, Італії, Чехії. Наші волонтери транспортом доставляють допомогу: ЗСУ, цивільним – жителям Києва, Чернігова, Сум, Харкова, котрим, крім продуктів харчування й одягу, вкрай потрібна просто питна вода! По дорозі до цих обласних центрів волонтери заодно їдуть у госпіталі, передаючи туди перев`язочні матеріали, медикаменти тощо.

У розмові п. Олена не назвала жодного прізвища волонтерів, а чи конкретного підприємця –доброчинця, чи просто жителя міста, котрий, скажімо, у пакетах, приносять чи продукти харчування, чи верхній одяг… Тому, що всі заслуговують на пошану і вдячність, каже керівник штабу «Пласту», яка переконана, що всіх назвуть і подякують кожному тоді, коли переможемо. І це неодмінно буде!

Віримо у тебе, Україно!

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!