Газета по-надвірнянськи
 

Щодо поточної ситуації

4 березня 2022, 12:26 | Рубрика: Реалії, У часі війни Версія для друку Версія для друку 6,049 переглядів

Цьоготижневого вівторка, 1 березня, на шостий день війни, голова Надвірнянської районної держадміністрації-начальник районної військової адміністрації Володимир Пасько у прямому ефірі, в онлайн-форматі на обласному телебаченні «Галичина» розповів про поточну ситуацію у Надвірнянському районі.

- Надвірнянщина живе у режимі воєнного стану, – зазначив керівник районної влади. – Відбувається прийом біженців, тривають заходи, пов`язані з набором людей до війська. Доформовуємо територіальну оборону.

За станом на 1 березня ц. р. всього 7376 осіб звернулися за допомогою і яких ми розмістили у районі. Дуже багато людей приїхали, котрі не зверталися за допомогою, розмістилися на території населених пунктів Яремчанської зони, Поляницької тергромади, у «Буковелі». Ці люди мали можливість винаймити собі житло і не потребували зараз нашої допомоги. Ми розгорнули штаби й очікуємо та готові прийняти за станом на зараз до 20 тисяч біженців.

На запитання, як ведуть себе приїжджі, Володимир Пасько відповів: – М`яко кажучи, ці люди ведуть себе дещо некоректно стосовно до місцевих жителів, в яких виникає обурення, чому молоді, здорові чоловіки сидять тут, а не йдуть на фронт захищати свої міста, в яких вони жили? Ми з розумінням ставимося до ситуації. Ми готові опікуватися їхніми сім`ями, дітками. Але вважаємо, що чоловіків потрібно мобілізувати, щоб йшли на фронт. Тому від завтрашнього дня завершуємо реєстрацію цих людей у місцевих тергромадах і починаємо роздавати їм виклики до військкомату.

У кожній територіальній громаді ми створили резервні пункти з прийому їжі. Розуміємо, що йде велика гуманітарна проблема. Люди активно відгукуються. У чотирьох наших ОТГ вже сформовано по одному резервному складу продуктів харчування. Розуміємо: проблема логістики зараз буде дуже великою і в якийсь період у нас виникне проблема з постачанням. Тому ми до цього готуємося.

Батальйон територіальної оборони вже майже сформований. У двох тергромадах доформовують. Це якраз Поляницька і Ворохтянська ТГ, де є певні проблеми з набором. Загалом працюємо цілодобово. У понеділок, 28 лютого, розгорнули два блокпости, бо дуже багато автомобілів безкінечно їздять по території району. Також є багато машин з цивільними номерами, які їздять із «мигалками» в радіаторі. Тобто важка ситуація існує. Комендантську годину ввели. Режим блокпостів є. Звертатимемося до керівництва щодо необхідності встановлення блокпоста в Яремчі. Адже блокпости дисциплінують цих людей і ми зможемо попереджувати різні ситуації, оскільки знаємо, що на території області є диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ).

Ця ніч, із 28 лютого на 1 березня, минула не зовсім спокійно, тому що цілу ніч над районом літали безпілотні об`єкти. Але оскільки радіус їхньої дії великий, то наразі нам перехопити їх важко. Вони можуть віддалятися до 20 км від місця запуску. Це були професійні літальні апарати на висоті до 2-3 км.

З оповіщенням ситуація не є доброю. Не всі населені пункти мають такої звукової системи. Тож пробуємо через голів територіальних громад, через місцеве радіо доводити людям про ці сигнали. Зараз працюємо у районі з нашими МНС-ками: пробуємо терміново забезпечити їх гучномовцями, щоб таким чином повідомляли людей.

Під час прямого ефіру пролунав телефонний дзвінок від глядача стосовно спростування чи підтвердження інформації, що «патріоти» у Надвірнянщині і Яремчанщині смажать шашлики, відпочивають на «повну». Також глядач цікавився, чи є там олігарх Ігор Коломойський. – Я його там не бачив, – почав відповідь на останнє питання Володимир Пасько і продовжив: – і не чув про його перебування у нашому районі. Щодо так званих «відпочивальників» із шашликами – дійсно такі факти є. Але, думаю, що з початком вручення їм повісток у військкомат це бажання і їхні апетити різко пропадуть.

Про волонтерство. Волонтерський рух налагоджено нормально. Надвірнянщина завжди залишалася патріотичним краєм. І ми маємо вже сумний досвід із 2014 року. Тобто, плетемо маскувальні сітки, збираємо продукти, теплі речі. Максимально готуємося, допомагаємо. 28 лютого ми відправили на фронт майже 10 джипів. Також зараз активно долучаємо квадроцикли для нашої 10-ї гірсько-штурмової бригади та інших збройних частин.

Про охорону режимних об`єктів. Згідно з нашими вказівками охорона забезпечена. Вживаємо всіх заходів, доведених нашим керівництвом.

Про настрій краян. Настрій – сумний, тому що розуміємо – біда. Ми бачимо, яка в державі біда, дивимося і слухаємо новини. Тому настрій тривожний, невеселий. Але ми, перш за все, повинні підтримати нашу армію. Багато людей зараз звертаються щодо створення добровольчих батальйонів, різних формувань самооборони. Я маю до них один заклик: зараз потрібна жива сила на фронті. Тому, перш за все, всі ресурси ми зараз повинні відправити на фронт. Наш край має бути представлений у гідному вигляді.

Про роботу магазинів. У нормальному режимі працюють продуктові магазини, аптеки. Є вже трохи проблематика з продуктами харчування. Немає вже такого асортиментного ряду. Але хліб є, продукти є. Питна вода є.

Про ключові питання. Критичними питаннями, що вимагають негайного вирішення, є: оповіщення. Бомбосховища у нас забезпечені постійними черговими. Ми їх закриваємо, бо остерігаємося, що туди можуть зайти чужі люди. У селах бомбосховищ нема, але є півниці, підвали, саморобні схрони.

Про ймовірність ДРГ на території нашого району. Така ймовірність не виключається. Наші правоохоронці і спецслужби цілодобово вживають заходів, щоб попередити можливість їх дій.

Записала Леся ДУТЧАК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!