Газета по-надвірнянськи
 

Закрити небо над Україною

11 березня 2022, 12:08 | Рубрика: В обороні держави, Світ, У часі війни, Україна Версія для друку Версія для друку 6,510 переглядів

У понеділок, 7 березня 2022 р., під орудою голови Надвірнянської районної ради Олександра Кеніза за участі народного депутата України Василя Вірастюка відбулася XV, позачергова, сесія районної ради.

Відкриваючи сесійне засідання, Олександр Кеніз сказав: «Сесія проходить у період воєнної агресії Росії проти України. 12-ту добу російські війська обстрілюють і знищують ключові об`єкти інфраструктури, у т. ч. лікарні, школи та дитячі садки. Проводять масові обстріли житлових споруд українських сіл і міст, що призвело до загибелі тисяч мирних громадян України, дітей. Мільйони біженців покинули свої домівки. Плани ворога зрозумілі: знищення Української держави та повний геноцид української нації. Українська держава і народ України стали жертвою імперських амбіцій тоталітарного режиму, що відродився на території РФ та загрожує цілому світу ядерною катастрофою. Наш народ, українська армія, загони територіальної оборони ведуть героїчний супротив ворогу. Десятки тисяч знищених окупантів, значні втрати бойової техніки, повна ізоляція Росії у світовому співтоваристві. Ми відчуваємо потужну допомогу країн Заходу у нашій боротьбі із споконвічним ворогом: гуманітарна, фінансова допомога і, в першу чергу, допомога зброєю.

Висловлюємо щиру подяку воїнам української армії, бійцям територіальної оборони, волонтерам, усім громадянам України, українській діаспорі і нашим містам-побратимам, світовому співтовариству за посилену допомогу нашій державі у складний час», наголосив керівник представницької влади району і запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам`ять загиблих внаслідок військової агресії Росії.

На порядку денному – одне питання: про звернення районної ради щодо необхідності закриття неба над Україною. Текст звернення зачитав голова районної ради Олександр Кеніз. Опісля відбулося голосування, за результатами якого депутати одностайно схвалили і вирішили цей важливий документ направити згаданим адресатам.

На сесії про поточну ситуацію, за станом на 7 березня ц.р., доповів начальник Надвірнянської районної військової адміністрації Володимир Пасько. Посадовець зазначив, що ситуація в районі стабільна; громадськість району об`єдналася у всіх важливих аспектах життя, щоб допомогти оборонцям територіальної цілісності і державного суверенітету, а також переселенцям, які прибувають із зони бойових дій. Злагоджено працюють влада, волонтери, кожен житель району для наближення перемоги.

Голова райорганізації ГО «Всеукраїнське об`єднання воїнів АТО «Прикарпаття», депутат Юрій Остапчук поінформував про основні напрямки діяльності очолюваної ним ГО, а також звернувся до всіх охочих долучитися із власним авто до перевезення гуманітарної допомоги. Для цього звертатися до координатора у «Просвіту» на вул. Мазепи у Надвірній. Також про роботу волонтерів стисло поінформувала депутат Вікторія Пицюк.

Очікується, що наступна сесія районної ради відбудеться у квітні н.р.

Вл. інф.

Урядам країн-членів НАТО

Президенту Сполучених Штатів Америки

Президенту Франції

Канцлеру Німеччини

Послам усіх держав світу

Звернення Надвірнянської районної ради

щодо необхідності закриття неба над Україною

Ми, депутати Надвірнянської районної ради, звертаємося до вас із вимогою про невідкладне закриття неба над Україно.

24 лютого 2022 серед ночі, коли усі громадяни України спали, ворог в особі президента Російської Федерації віддав злочинний наказ здійснити напад на Українську землю. Українці прокинулись від жахіття повітряного бомбардування своїх міст і сіл.

Уже дванадцяту добу російські війська обстрілюють та знищують ключові об`єкти інфраструктури України, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням авіації, балістичних ракет, артилерії, реактивних систем залпового вогню. Сотні мирних громадян України вже загинули.

Дванадцять останніх днів показали, що це війна не лише проти України, але проти демократії, свободи та гуманності у всьому світі. Кожна згаяна хвилина – це смерті наших громадян, жінок і дітей, це знищені наші міста і села.

Українська держава та народ України стали жертвою імперських амбіцій тоталітарного режиму, що відродився на території Російської Федерації та загрожує цілому світу ядерною катастрофою.

Ніч на 4 березня показала, що навіть винищення жителів України – не єдина мета кровожерного режиму Путіна та Російської Федерації. Обстрілами Запорізької АЕС війська окупантів поставили під питання виживання всього людства і навіть життя власних громадян.

Напад Російської Федерації на Україну вже призвів до того, що сотні тисяч біженців прямують через кордони НАТО. Весь світ розуміє важливість закриття неба над Україною. Тепер час усім демократичним урядам, які поділяють цінності людського життя, ділом довести свої гуманістичні ідеї. Закриття неба над Україною дозволить нам зупинити просування ворога та захистити тисячі життів українців.

Від імені мільйонів українців, які з 24 лютого 2022 року сидять в укриттях та бомбосховищах, від імені тих, які воюють за свободу Європи, у пам`ять понад дві тисячі цивільних громадян та від усіх, котрі вже загинули від російського бомбардування, ми закликаємо вас закрити небо над Україною.

Схвалено і прийнято одноголосно

на 15-й позачергової сесії районної ради

7 березня 2022 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!