Газета по-надвірнянськи
 

У білоославському тилу кується перемога

22 квітня 2022, 11:38 | Рубрика: Надійний тил, Новини Версія для друку Версія для друку 4,919 переглядів

У гірських Білих Ославах – рідному селі відомої поетеси, вчительки і громадської діячки Марійки Підгірянки, котра 120 років тому написала патріотичний вірш «Ой не нам у кайданах ходити», опублікованому у львівській газеті «Діло», актуальний і в нинішній час – з перших днів російсько-української війни, яка розгорілася по всій Україні 24 лютого цього року, з іскринки на Донбасі ще 2014 року, його спритні і газдівські жителі навчилися виготовляти військові бронежилети з підручного матеріалу. Тепер ними забезпечують не тільки своїх новобранців, а й їхніх побратимів.

Уже два місяці у білоославському тилу кують перемогу. Щодня у будинку старостинського округу гуде, як у вулику. І не тільки тому, що сюди із самого ранку у різних справах, за порадою і допомогою звертаються переселенці з кількох східних областей, яких тепер налічується 780 осіб, але й приходять місцеві люди зі своїми адміністративними справами, а також зносять сюди гуманітарну і грошову допомогу безстрашним українським захисникам на бойових позиціях та постраждалим мирним жителям від нещадного агресора.

Наші волонтери тримають зв`язок з усіма хлопцями-односельчанами на передовій і час від часу навідуються до них із потрібними на війні гостинцями. За минулий тиждень білоославчани на прохання керівництва героїчних міст – Чернігова, Тростянця та Ірпіня відправили велику кількість продуктів харчування.

У ці передвеликодні дні до них знову зроблений своєрідний «об`їзд» до військових частин, де несуть бойову службу. У цьому «великодньому кошику» – три позашляховики, один із написом на кузові «Білі Ослави», вщент заповнений електрогенераторами, мобільними телефонами, раціями, тепловізорами, маскувальними сітками, які подарували у Надвірнянському центрі позашкільної освіти міської ради, касками, протигазами. І, як звичайно, з домашніми смаколиками.

Щоденно у час воєнного стану в усіх храмах і молитовних домах села проводять молитви за мир в Україні.

Цього тижня білоославчани із парохом Василем Ужитчаком (ПЦУ) і старостою села Миколою Дячуком відвідали багатодітну родину переселенців із Харкова, які проживають у будинку одного з колишніх лісництв.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член НСЖУ.

20 квітня 2022-го.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!