Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірнянщині – достатня кількість сил, ресурсів і резерву для її захисту

8 квітня 2022, 12:53 | Рубрика: Новини, У часі війни Версія для друку Версія для друку 1,115 переглядів

Про ситуацію у Надвірнянському районі за станом на 5 квітня, 40-й день російської збройної агресії в Україні, розповів на брифінгу начальник районної військової адміністрації Володимир Пасько:

277769759_343679817792685_1

Ситуація у Надвірнянському районі є стабільною. Наш район і наша область зараз є тиловими і всі заходи, які ми здійснюємо, пов`язані, перш за все, із тиловою діяльністю. Це – волонтерська робота, це – діяльність, пов`язана із тимчасово переміщеними особами, це – робота з бізнесом, який сюди хоче переїжджати. Усі спецслужби, які задіяні зараз у районі, здійснюють систематичні та фільтраційні заходи. Вони є досить успішними, про них звітувати наразі не буду, але вони працюють цілодобово.

У нашому районі зменшилася кількість внутрішньо переміщених осіб, декотрі люди почали повертатися до рідних домівок, інші виїжджають за кордон. Володимир Пасько мовив, що максимальне пікове навантаження офіційно зареєстрованих переселенців становило 25 тисяч 762 особи. Протягом минулого тижня кількість переселенців у нашому районі зменшилася на 2 тисячі тому, що декотрі люди повертаються уже на місця свого постійного проживання, а інші шляхом міграції переміщаються за кордон. Тобто, у нас іде тенденція до зменшення. Потенціал нашого району залишається значним, ми можемо прийняти ще до 3-4 тисяч осіб. Для цього у нас підготовлені місця, заходи і засоби для їх нормального проживання.

Триває у районі реєстрація переселенців, які очікують на державну грошову допомогу. Уже незабаром зареєструватися можна буде через «Дію», а це зменшить черги, в яких люди дуже втомлюються.

– Ми знаємо про цю проблематику і вживаємо низку заходів. Зокрема, проблема виникла, перш за все, у тому, що одночасно по всій Україні сотні тисяч людей звертаються за реєстрацією. І просто програма забезпечення (сервери) не витримує навантаження. Але ситуація уже стабілізується, оскільки відкриті додаткові сервери, і тим, що таку послугу розробляють у проекті «Дія», в якій люди зможуть зареєструватися самостійно.

У Надвірнянському районі сформований резерв продуктів харчування, розрахований як на місцевих жителів громад, так і переселенців. – За станом на тепер такий резерв у районі сформований і на ту кількість внутрішньо переміщених осіб, і наших жителів. Цього резерву є достатньо. Проблем із харчуванням та іншими питаннями із забезпечення життєдіяльності району наразі відсутні.

Повідомив Володимир Пасько і про те, що у районі триває будівництво фортифікаційних споруд. Ці заходи планові і жителям громади не потрібно хвилюватися.

  • У зв`язку із початком посівної кампанії у районі, згідно з розпорядженням начальника РВА змінили графік комендантської години. Зараз вона триває із 22-ї до 6-ї год.

– Наша комендатура працює, я вважаю, дуже успішно, вона увійшла у взаємодію з іншими силовими структурами району і вони спільно патрулюють наші території. У тих громадах, де є активніше суспільне життя, зокрема, у Поляницькій та Яремчанській громадах, більше порушують правила приїжджі люди. У нас, на території Надвірнянської міської територіальними громади, цими порушниками є, здебільшого, місцеві жителі, яких із різних обставин затримують до з`ясування всіх причин.

У районі працює територіальна оборона, а також створене добровольче формування. Очільник РВА стверджує, що причин для паніки немає, адже у нас є достатня кількість сил, ресурсів і резерву для захисту району …За станом на сьогодні зареєстрований один добровольчий батальйон у Надвірнянському районі, але загалом та кількість сил і засобів, які, повторюю, наявні на сьогодні, достатня для забезпечення спокійного життя у районі.

За його словами, у районі досить успішно триває мобілізація до Збройних Сил України. – Уже велика кількість людей, які тимчасово переміщені, з`явилися у військкомати і дійсно пішли уже служити. Ця кількість у відсотковому відношенні за останній тиждень зростає у рази і вона приємна.

Також Володимир Пасько вважає, що у такий важкий для України час добрі справи треба робити скромно, без зайвого піару. Війна триває і кожен, що може, те й робить. Закликаю окремих волонтерів, які зараз дуже потрібні й особливі для нашої спільної перемоги, не робити дешевого піару. Вважаю, що це є зараз недоречно. Хто хоче відобразити свою діяльність для звіту перед людьми, які допомагають, то це потрібно виконувати. Але наголошую, що на цьому не потрібно робити піару, бо це – війна, це велика біда, це страждання наших людей і ми повинні кожен із нас робити все максимально задля перемоги, наголосив Володимир Пасько.

Відновили свою роботу на 80 % підприємства і підприємці. У район заходить бізнес із територій, де тривали і тривають бойові дії. Для них тут створюють усі сприятливі умови. Щоправда, є велика кількість підприємців, які не відновлюють свою роботу, бо вони пішли служити у ЗСУ. Для цих підприємців, розуміючи важливість їхньої місії, ми проговорюємо з бізнесом зупинити нарахування й орендної плати, й інших витрат.

Щодо бізнесу, то маємо систематичні зустрічі з представниками з тимчасово окупованих територій нашої держави. Навіть у 40-й день російської збройної агресії прибула делегація. Ми створюємо максимально сприятливі умови тут, щоб вони сюди переїхали, щоб їм тут сподобалося, щоби вони могли здійснювати тут свою підприємницьку діяльність, яка зараз дуже необхідна для нашої держави.

Стабільною у районі залишається ситуація з наповненням товарів у магазинах. Володимир Пасько розповів, що є проблема у наповненні товарами деяких груп. – Оскільки держава визначила категорію товарів, які заборонені на експорт, а також визначили групу товарів, яка є стратегічною для нашої держави у нинішній важкий час. Загалом, той пакет товарів, який потрібний для нормальної життєдіяльності і району, і області, і держави, є достатній. Критичної ситуації у районі – нема.

Загалом уся громада району згуртувалася та працює на перемогу. Провели чергову нараду районного штабу із керівництвом територіальних громад Надвірнянщини. Усі громади району працюють, всі активні, від них іде правильний посил для наших тимчасово переміщених людей, від громад йде активізація бізнесу, внутрішнього бізнесу, який долучається до всіх справ, які пов`язані зі Збройними Силами України, тобто, йде повна мобілізація і бізнесу, і громад. Абсолютно всі свідомі, що ворог у нас один, і держава у нас – одна. Ми всі спільно з громадами працюємо заради перемоги, підкреслив начальник РВА.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!