Газета по-надвірнянськи
 

Як уникнути харчових отруєнь

22 квітня 2022, 11:03 | Рубрика: До відома краян, Застереження, Новини Версія для друку Версія для друку 6,094 переглядів

Наближається пора Великодніх свят і поминальних днів. У цей період люди зазвичай готують і споживають багато різноманітних страв. Нерідко ці страви зберігаються протягом тривалого часу у неналежних умовах, що збільшує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, можливості виникнення харчових отруєнь.

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, Надвірнянський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області РЕКОМЕНДУЄ дотримуватись таких простих правил:

оминайте місця стихійної торгівлі, купуйте харчові продукти та продовольчу сировину (яйця, м’ясо, молочні продукти) лише у стаціонарних закладах торгівлі або на санкціонованих ринках; купуючи будь-які харчові продукти, завжди перевіряйте термін придатності і дотримуйтесь термінів споживання; придбане на ринках молоко завжди потрібно кип’ятити, яйця перед приготуванням обов’язково мити, а потім варити або смажити; дотримуйтесь технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки кулінарних виробів із м’яса, птиці та яєць; продукти, які швидко псуються (варені ковбаси, м’ясні салати, до складу яких входять яйця, молочні продукти тощо), зберігайте у холодильнику при температурі не вище +40С, дотримуйтесь встановлених гарантованих термінів зберігання; у холодильнику сировину та готові страви зберігайте окремо; не допускайте використання води для пиття та приготування їжі із невідомих джерел; овочі та фрукти при споживанні добре промивайте питною водою; дотримуйтесь правил особистої гігієни.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або викликати «швидку» допомогу. Не рекомендовано займатись самолікуванням.

Пам’ятайте, що після переходу від тривалого посту до вживання святкових страв є ризик виникнення ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту, зокрема, панкреатиту, холециститу. Тому дотримуйтесь принципу поступового переходу від вживання пісних страв до святкового меню. Використання цих порад допоможе вам провести ці дні, не зашкодивши своєму здоров’ю. Бережіть себе!

Іван ГУРМАК,

начальник Надвірнянського відділу ГУ ДПСС в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!