Газета по-надвірнянськи
 

Застерігаємо краян від небезпеки ботулізму

8 квітня 2022, 12:01 | Рубрика: Застереження, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 5,576 переглядів

У зв’язку з вимушеною посиленою міграцією людей через агресію російської федерації підвищується ризик виникнення харчових отруєнь, у т. ч. ботулізму.

Спостерігається підвищення споживання людьми консервованої продукції. Тому потрібно дотримуватися основних правил, котрі дозволяють запобігти виникненню ботулізму:

не вживати їжу з герметично закритих банок у випадку, якщо – банки бомбажні (зі здутими кришками), з них щось витікає, нещільно закриті; банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.

  • Не вживайте консервовані продукти, в яких вийшов термін придатності до споживання;
  • не купуйте консерви й інші продукти домашнього виготовлення з рук на вулицях та стихійних ринках;
  • уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
  • не вживайте продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості або не впевнені, що їх зберігали та/або транспортували належним чином.

Причиною ботулізму найчастіше стають м’ясні консерви домашнього виготовлення, це – паштет або тушонка, рідше – консервовані овочі та гриби.

Ботулізм – це важке захворювання, яке без своєчасного специфічного лікування може призвести до смерті. Захворювання викликається ботулотоксином, який виділяє збудник ботулізму в результаті розмноження у харчових продуктах.

Симптоми ботулізму розвиваються не так різко, як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3 день після вживання забрудненого харчового продукту. Основні прояви захворювання – слабкість, головокружіння, сухість у роті, закрепи. Пізніше з’являються розлади центральної та вегетативної нервової системи, які проявляються порушенням зору та ковтання, розладами мови, в важких випадках – зупинкою дихання.

Основною профілактикою ботулізму є ретельне очищення грибів, овочів, фруктів від ґрунту перед консервацією, правильна розробка м’яса, дотримання технології консервації.

  • Потенційно небезпечними є всі консервовані продукти, як були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів із м’яса (ковбаси, шинки тощо). Це можуть бути продукти і домашнього приготування, і вироблені у промислових умовах.

Будьте уважні до свого раціону. Бережіть себе!

Іван ГУРМАК,

начальник Надвірнянського

відділу ГУ Держпродспоживслужби

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!