Газета по-надвірнянськи
 

Борщівник Сосновського – небезпечна та отруйна рослина

17 червня 2022, 11:38 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 142 переглядів

Протягом значного періоду у всіх районах області набуває поширення небезпечна шкідлива дика рослина Борщівник Сосновського, яка на угіддях проявила себе як дикоростуча рослина, а в посівах – як бур’ян. Тривогу викликає те, що при контакті з нею можна отримати опіки і такі непоодинокі випадки траплялися у минулому й інших роках.

Основними місцями його зростання є береги потічків, річок, узбіччя доріг, меліоративних каналів, деградовані луки і пасовища, необроблювані сільськогосподарські землі тощо.

Особливістю є те, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, який спричиняє опіки, викликає дерматити, особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів. Тому навіть одноразове торкання до борщівника спричинює опіки. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкірних захворювань. Тому без рукавиць і незахищеного тіла одягом, до нього підходити не потрібно.

Захисні заходи: систематично проводити заходи щодо запобігання його поширення шляхом: випасу (молоді листки рослини поїдають коні, вівці та корови); систематичного косіння; підрізання і зрізування товстих коренів шляхом обробітку грунту і викопуванням із глибини 8-12 сантиметрів, що забезпечує практично повне знищення рослини; ефективним є хімічний засіб, який потрібно застосовувати протягом вегетаційного періоду у фазі розетки. Проти борщівника рекомендуємо застосовувати гербіциди Старане, Антибур’ян й інші препарати як окремо, так і в сумішах із гліфосатами, які можна придбати у спеціалізованих магазинах і агроаптеках.

Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України впродовж минулих років провели дослідження з випробування гербіцидів, запропонованих у боротьбі з насадженнями рослин борщівника Сосновського. Результати випробувань показали, що найефективнішою є бакова суміш гербіцидів «Зернодар-Чистопол-Хлібодар-ПАР Корона».

При цьому потрібно суворо дотримуватись регламентів і санітарних правил, які виписані на етикетках упаковок гербіцидів.

Галина КОЗАР,

провідний спеціаліст

Держпродспоживслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!