Газета по-надвірнянськи
 

Хресна Дорога Марії – Хресна Дорога України

3 червня 2022, 12:37 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 340 переглядів

Весна. Травень, усе буяє цвітом, зеленню і щебетом птахів, та на серці тривожно і сумно, бо в любій нашій Україні триває війна, гинуть її найкращі сини та дочки.

Що можемо зробити і чим зарадити для перемоги, ми, прості люди, які не на передовій, не в окопах? Так, багато чого. Фінансова, матеріальна підтримка, особиста праця для потреб нашої Армії. Проте найголовніша – це молитва, піст, чування, щоб випросити з небес Божої помочі у цій кривавій боротьбі.

церква

Травень – особливий для християнського люду, адже в цей час віруючі збираються в храмах, каплицях, щоб відправляти Маївки, тобто молебні до Богородиці, акафісти, пісні на Її прославу. Із гарячих сердець вірні, молодь, діти підносять благання до Божої Матері, щоб покрила своїм Омофором наших воїнів і зберегла від смертельних ран.

Адже Пречиста Діва Марія розуміє, що означає страждання, біль, сльози, втрата рідної дитини. Вона, Ісусова Матір, дивилася зблизька на страдницький похід і смерть Ісуса, переживала його Своїм Єством. Таким чином, Вона також ішла Своєю Хресною Дорогою. Марія має Свою Хресну Дорогу, але спільну з Ісусом. Вона свідомо брала участь у Його терпіннях, участь у ділі Спасителя – смиренністю, вірою, надією і палкою любов‘ю. Вона стала нам Матір‘ю через любов. Через Неї всебічно пізнаємо дійсність і першооснову Хресної Дороги Ісуса.

Сьогодні наша Мати-Україна проходить свою Хресну Дорогу, щоб дійти до перемоги, воскресіння і розквіту. Ми пройдемо її разом із Божою поміччю і заступництвом Богородиці.

В останні дні травня вірні села Гвізд церкви Преображення Господнього провели Хресну Дорогу Марії і Хресну Дорогу України, яка проходила центральною дорогою парафії і завершилася у храмі. Діти тримали в руках двадцятиметрову синьо-жовту вервицю із кульок. Всередині вервиці дівчата несли ікону Богородиці, чоловіки – фігуру Божої Матері, хлопці – великий золотистий тризуб України. Із процесією, всі у вишиванках, від стації до стації розважали про терпіння Марії і події сьогодення України, випрошуючи у Бога миру, припинення війни, перемоги над ворогом, молячись за наших воїнів, волонтерів і переселенців, не забуваючи за поранених, полонених, безвісті зниклих, згадуючи тих, котрі віддали своє життя за Україну. Пресвята Богородице, молися і заступайся за нас!

о. Іван ГЕДЗИК,

с. Гвізд.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!