Газета по-надвірнянськи
 

Толока від АСТ

3 червня 2022, 12:31 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 277 переглядів

В українській мові є чудове старовинне слово «толока», що означає спільну працю заради якоїсь важливої справи – зведення нового будинку, збирання урожаю. Навіть ті з нас, котрі не знають значення цього слова, на щастя, знають радість спільної дії. На жаль, українцям в останній час доводиться демонструвати свою солідарність у далеко не мирних толоках: усім людом споряджати армію, як це було в 2014 році, облаштовувати життя для людей, вигнаних із власних домівок війною. Втім саме такі спільні дії слугують вищій цілі – так гуртується і гартується нація.

У сьогоденному воєнному лихолітті взаємодопомога стає найбільш цінним активом людських відносин. Взаємодопомога і відповідальність є ознаками зрілості нації, соціальна відповідальність – зрілості бізнесу. Сьогодні вже 20 тисяч жителів семи колишніх районів Івано-Франківської області довірили свою землю для обробітку агрохолдингу АСТ, для якого соціальна відповідальність є справою власної самоповаги.

трактор

За три роки роботи у регіоні співробітники компаній «Акріс-Захід» та «Акрітера+Агро», що входять до агрохолдингу АСТ, не лише ретельно попіклувались про землі пайовиків, але й добре пізнали чисельні проблеми і потреби місцевих громад. Оскільки агрохолдинг АСТ знаний своїм парком сучасної техніки, то й допомога його надходить у першу чергу для вирішення тих проблем, де «техніка вирішує все». Для сільської місцевості такими проблемами залишаються вирівнювання польових доріг, прокопування фосів (канав), підсипка щебнем польових та ґрунтових доріг. Екскаватори, грейдери, навантажувачі, КаМаЗи компанії АСТ неодноразово рівняли, копали й підсипали у містечках і селищах Рожнятівської, Ланчинської і Долинської територіальних громад та багатьох інших.

Але серед буденних допомогових справ є такі події, що запам’ятовуються всім його учасникам як справжня командна робота, як справжнє свято людяності. Є в колишньому Тисменицькому районі селище Лисець, уславлене старовинними традиціями соціальної справедливості, втіленими в опришківському русі ХІХ ст. У цьому році Лисецька територіальна громада стала прикладом високої соціальної відповідальності – розділила хліб-сіль із співгромадянами з різних містечок і міст нашої держави: від Бучі і Гостомеля до Харкова і Маріуполя. На початку травня перед селищною радою Лисця постала проблема забезпечити на осінь картоплею внутрішньо переміщених осіб. Компанія АСТ не могла стояти осторонь і відгукнулась на перше ж прохання про допомогу. Потужний трактор John Deere із дисковою бороною ідеально впорався з поставленим завданням – знищив травостій, вирівняв та розпушив ґрунт після оранки. Далі вже до справи взялась техніка селищної ради – трактор із картоплесаджалкою швидко засадив усі 10 га землі.

посадка

За словами голови Лисецької громади Лущака Анатолія Романовича: «Без допомоги компанії «Акрітера+Агро» селищна рада сама б не впоралась із цією справою. Адже поле потребувало потужної техніки, якої у громади більше немає де взяти. А так, нам вдалося реалізувати допомогу насіннєвою картоплею, яку ми отримали від ФАО – Продовольчої та Сільськогосподарчої організації ООН, яка допомагає українським переселенцям. Лисецька громада з початку війни прийняла понад 850 внутрішньо переміщених осіб, з яких 120 – це хворі люди, котрі перебувають у нашій лікарні. Для забезпечення потреб людей у продовольстві колектив громади залучив комунальну техніку, отримав дозвіл на використання землі у місцевого фермера та отримав шляхетну допомогу від компанії АСТ. Спільна праця укріпила сподівання, що осінь зустрінемо не лише з перемогою, але й з картоплею».

Михайло Нечипорук, керівник Кластеру Захід агрохолдингу АСТ на питання про те, якими є його враження від співдії з жителями Лисця, був небагатослівним: «Є відчуття гідної справи. Чекаємо запрошення на нову толоку. І вас запрошуємо».

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!