Газета по-надвірнянськи
 

Бджолиний рай у Камінному

15 липня 2022, 11:27 | Рубрика: Акцент, Суспільство Версія для друку Версія для друку 799 переглядів

Друга липнева – післяІванова і передПетрова – неділя у літописі села Камінне, яке входить в Івано-Франківську міську територіальну громаду, стане відмітиною-зарубкою освячення і відкриття учнівсько-навчальної пасіки «Бджільництво».

IMG20220710131532

На невеличкій земельній ділянці, обрамленій дерев`яним плетеним парканом, на правому березі річки Стримба, за якихось триста сотні метрів від адмінбудинку Каміннецького старостинського округу, серед розкішних лип, акацій та інших молодих медоносних дерев відтепер господарюватимуть у своїх хатках-вуликах добрий десяток бджолосімей. Їх для благородної справи – навчанню учнів місцевої гімназії азів пасічництва у галузевому гуртку дитячого екологічного центру департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради – передав фахівець бджолярства Богдан Миколайович Юречко. Як священнослужитель, він у присутності жителів села та гостей, серед яких старости сіл Тисменичани, Березівка і Братківці, освятив новостворене бджолине господарство. Вхід до пасіки прикрашає арка із художньою вивіскою «Бджільництво», а ліворуч на панно відвідувачів запрошує славнозвісний ласун продукції Ведмідь із діжкою «Лікувального меду». Хоча Богдан Юречко зізнався, що все-таки ліпше пасувала б тут назва до пасіки «Бджолиний рай». Може, згодом і станеться таке перевтілення, як і те, що у нинішній медоносний рік він сподівається уже з Каміннецької пасіки зібрати щедрий солодкий врожай.

292927124_601793611516899_1

Учасників урочистого дійства щиро привітав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, котрий, зважаючи на синьо-жовтий колір тутешніх вуликів, із задоволенням відзначив, що відтепер в Івано-Франківській громаді, навіть, пасіки – націоналістичні. Він передав вітання та подяку о. Богданові Юречку, додавши, що «в Україні, навіть, бджоли ходять до церкви! І це таки правда! Адже посеред пасіки там є маленька церковця, яку утворюють шість вуликів, тобто бджоли, як Божі комахи, мають можливість ходити до цього унікального храму. Бджільництво для українців надзвичайно важливе. Відомо, що Україна – одна з лідерів у світі з обсягів виробництва меду! Може тому, що в нас бджоли треновані!».

Зі щирими словами вдячності за організовану роботу виступила керівник дитячого екологічного центру департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ганна Левицька, а староста села Андрій Федорович, котрому міський голова Руслан Марцінків вручив Грамоту, подякував доброму десятку підприємців і небайдужих людей Камінного за впорядкування та облаштування пасіки.

У наш тривожний руйнівний воєнний час оця, здавалось би, невелика конкретна справа – навчальна учнівська пасіка – притягає і зачаровує своєю життєздатністю та прагненням добрих щирих людей творити добро. Відоме застереження науковців, що коли не стане бджоли, то через 4-5 років не буде і життя на Землі. Але вселяє оптимізм, що навіть у Камінному газдують майже два десятки господарів-пасічників зі своїми працьовитими крилатими «вихованками».

…Того ж дня учасники святкового заходу мали нагоду посмакувати не лише медом, але й багатьма видами бджолопродукції з особистої пасіки о. Богдана Юречка. І як свідок такої події запевняю, що було смачно і приємно.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!