Газета по-надвірнянськи
 

Ми – єдина родина!

15 липня 2022, 11:29 | Рубрика: Культура, Ми - українці Версія для друку Версія для друку 4,558 переглядів

Родина, дім, домашнє вогнище – найголовніше у житті кожної людини. Відомий український педагог Василь Сухомлинський стверджував: «Сім’я – це те первинне середовище, де людина повинна вчитися робити добро».

8 липня в Україні відзначають День родини. Свято засноване з ініціативи православної церкви, яка цього дня вшановує пам’ять святих князя Петра і княгині Февронії Муромських. Їх вважають взірцем подружньої любові і вірності, а також покровителями шлюбу. В Україні свято встановлено згідно з указом Президента «Про відзначення в Україні пам’ятних дат і професійних свят» від 30 грудня 2011 р.

У Надвірнянській центральній міській публічній бібліотеці відбулося свято «Ми єдина родина!», на яке працівники книгозбірні запросили сім’ї, котрі вимушено покинули свої домівки через війну. Родини з болем у серці розказували про свої сім’ї, читали власні вірші, ділилися спогадами, показували свої творчі роботи. Чарівні ведучі Наталія Якубів і Віра Коваль ознайомили присутніх із сімейними цінностями, традиціями, звичаями та вихованням дітей у родинному колі. Стас Космірак виразно, щиро, із посмішкою на обличчі продекламував вірш «Де найкраще місце на землі», а його братик Андрій із сумом розказав патріотичний твір «…За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні», Богданна Янцюк – вірш Нестора Чира «До батьківських порогів».

Прикрасила родинне свято піснями юна талановита Наталія Мандзюк із Молодкова, яка виконала композицію про родину, про батька, молитву до мами.

У читальній залі та на абонементі краєзнавчої літератури облаштовані книжкові виставки: «Щаслива родина, міцна Україна», «Родина – найцінніший скарб». Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.

Людина сильна тоді, коли в неї є родина, коли її є кому підтримати і допомогти. У сім’ї людина навчається добра і любові, вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого народу. Родина є найпершим ціннісним орієнтиром і голов­ним дороговказом на життєвому шляху кожного з нас. Вона формує особистість, знайомить із поняттям добра і зла, вчить довіряти, розуміти і прощати. Родина – невичерпне джерело наснаги, любові, щастя, добра та злагоди. Сім’я дає нам почуття згуртованості, вчить нас співпереживанню, доброзичливості й мудрості. В усі часи любов і повага до родини – основа народної моралі та її найвищий закон.

Тетяна ГАВРИЛЕНКО,

бібліограф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!