Газета по-надвірнянськи
 

У Зеленій запрацювала добровільна пожежна команда

29 липня 2022, 16:36 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 245 переглядів

Рішенням 17-ї позачергової сесії Пасічнянської сільської ради від 28 червня 2022 року депутатський корпус підтримав ініціативу сільського голови Андрія Гунди про відкриття у с. Зелена підрозділу добровільної пожежної команди (ДПК).

Упродовж місяця на території Зеленського ліцею силами громади при допомозі меценатів – місцевих підприємців Зеленої, за підтримки обласної та районної влад, керівництва Пасічнянської територіальної громади і Головного Управління ДСНС України в Івано-Франківській області відремонтували приміщення для пожежного депо й облаштуаали кімнати, в яких перебуватимуть під час чергування рятувальники. Добровільна пожежна команда, яка забезпечуватиме спокій та безпеку громади, складається з восьми рятувальників-добровольців, жителів громади. Також пожежний підрозділ, який обслуговуватиме село Пасічна та села, які входять до Зеленського старостинського округу, і перебуватиме на балансі КП «Лісовик» та в оперативному підпорядкуванні Надвірнянського РУ ДСНС в Івано-Франківській області, забезпечили пожежним автомобілем, спецодягом та іншим необхідним майном.

294655767_489680193158441_8

19 липня хлібом і сіллю гостинні горяни вітали на теренах Пасічнянської територіальної громади, у с. Зелена, на урочистій церемонії відкриття добровільної пожежної команди, почесних гостей – заступника начальника ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Віталія Федунківа, голову Надвірнянської районної ради Олександра Кеніза, начальника Надвірнянського районного управління ГУ ДСНС України в області Віталія Федорчука, Пасічнянського сільського голову Андрія Гунду й інших почесних гостей.

294809156_489680199825107_6

Після спільного виконання Державного Гімну України всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять мужніх і сміливих патріотів, наших воїнів-героїв, які віддали життя за вільну незалежну Україну і чий подвиг надихає сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією.

Освятив приміщення добровільної пожежної команди, транспортний засіб та поблагословив колектив на чесне служіння громаді парох села Пасічна отець Олексій Гуляк. Отець Олексій побажав колективу сили і мужності в їхній відповідальній роботі, а керівництву Пасічнянської ТГ – якнайменше тривожних випадків у нашій громаді, Божого благословіння, безхмарного неба, миру та перемоги над ворогом і подарував освячену ікону колективу ДПК.

Заступник начальника головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Віталій Федунків подякував керівництву районної та місцевої влади за створення такої потрібної в наш час добровільної пожежної команди, адже забезпечення життєдіяльності населення – це пріоритет нашої держави в такий непростий для України час. Він побажав рятувальникам якнайменше надзвичайних ситуацій у житті і щоб вони могли з честю і гідністю відреагувати на всі складнощі, які дає нам сьогодення та пообіцяв новоствореній добровільній пожежній команді всебічну допомогу і підтримку.

Голова Надвірнянської районної ради Олександр Кеніз побажав рятувальникам, які віднині готові підкласти плече і до приїзду основних сил і засобів допомогти людям і можливо врятувати життя, міцного здоров’я, терпіння, злагоди, вміння, миру і перемоги.

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда, вітаючи рятувальників та всіх присутніх на урочистому заході, зазначив, що приводом для створення у с. Зелена добровільної пожежної команди стало те, що через значну відстань до села Зелена підрозділам ДСНС не завжди вдавалося вчасно прибути на гасіння пожежі чи надання іншої допомоги рятувальників у цьому гірському селі. Тому керівництво територіальної громади вжило всіх заходів, незважаючи на важкий час та відшукало фінансування на створення у Зеленій добровільної пожежної команди.

Сільський голова нагородив Почесними Грамотами «За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток добровільної пожежної команди КП «Лісовик» Пасічнянської сільської ради», начальника ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Володимира Чернецького, начальника Надвірнянського районного управління ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Віталія Федорчука, начальника Надвірнянської районної військової адміністрації Володимира Паська, голову Надвірнянської районної ради Олександра Кеніза, начальника відділу мобілізаційної та оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодї з правоохоронними органами Пасічнянської сільської ради Ярослава Зварича, головного спеціаліста відділу мобілізаційної та оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Пасічнянської сільської ради Василя Михайлюка, старосту Зеленського старостинського округу Василя Осташука, директора КП «Лісовик» Дмитра Онуфрака, директора Зеленського ліцею Тараса Дем’янчука.

Андрій Гунда подякував за активну співпрацю і допомогу у розбудові добровільної пожежної команди у с. Зелена доброчинцям села Зелена, підприємцям Володимирові Мельнику, Михайлові Осташуку, Петрові Філюку, Василеві Осташуку та лісничому Хрипелівського лісництва Андрію Остап’юку, відзначивши їх Почесними Грамотами «За активну допомогу для розвитку добровільної пожежної охорони на території Пасічнянської територіальної громади та з нагоди урочистого відкриття пожежного депо добровільної пожежної команди КП «Лісовик» Пасічнянської сільської ради».

Сільський голова висловив сподівання що пожежний автомобіль та рятувальники новоствореної добровільної пожежної команди приноситимуть громаді велику користь, повідомила Пасічнянська ТГ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!