Газета по-надвірнянськи
 

Україна отримала статус кандидата на членство в Євросоюз

1 липня 2022, 13:45 | Рубрика: Новини, Світ, Україна Версія для друку Версія для друку 4,430 переглядів

23 червня став історичним днем для нашої держави – усі 27 країн-членів Європейського Союзу у Брюсселі підтримали надання Україні статусу держави-кандидата на вступ у ЄС.

1002291159_11

«Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Однак це рішення – не тільки для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу і єдність», прокоментував довгоочікувану значущу подію Президент України Володимир Зеленський.

«Дякую саміту всіх лідерів Європи. Дякую нашим героям – кожному й кожній, хто зі зброєю в руках захищає незалежність України та свободу Європи. Дякую за те, що робите можливою нову історію Європи – ще сильнішої, ще вільнішої.

  • Офіційно визнано: Україна – не місток, не подушка між Заходом і РФ, не буфер між Європою та Азією, не сфера впливу, не «сіра» зона, не транзитна територія. Не прикордоння між орками та ельфами. Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС. Україна – кандидат на вступ до Європейського Союзу!», наголосив Володимир Зеленський.

«Україна подолала довгий шлях трансформації в європейську країну з вільною ринковою економікою, розвиненою демократією та повагою до прав і свобод людини. Отримання статусу кандидата засвідчує успішність впровадження реформ та значний прогрес у наближенні до європейських стандартів. Ми вже розпочали інтеграцію у внутрішній ринок ЄС. Маємо підписані авіаційний та енергетичний «безвізи», близькі до укладення митного, промислового та цифрового, зазначив Прем`єр-міністр України Денис Шмигаль.

  • Статус кандидата є важливим сигналом для всіх українців, що наше спільне майбутнє — це Європейський Союз, а процес вступу до ЄС стане невід’ємною частиною шляху відновлення нашої країни. Крім того, це відкриває Україні ширший доступ до програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій, оскільки бізнес тепер розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів.

Подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню «зеленого» переходу та зменшенню енергетичної залежності від росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи.

Дякуємо Європейській раді за позитивне рішення. Розраховуємо на підтримку наших партнерів з ЄС в досягнені високих критеріїв членства та відбудові країни, додав Прем`єр-міністр.

Із затвердженням статусу кандидата в ЄС Єврокомісія висунула Україні 7 вимог, що стосуються проведення реформ, аби в майбутньому наша країна могла стати членом ЄС. Це, зокрема, реформа Конституційного суду, судова реформа, посилення з боротьби з корупцією, боротьба з відмиванням грошей, запровадження антиолігархічного закону, реформа законодавств про ЗМІ та нацменшини.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!