Газета по-надвірнянськи
 

Молитовний оберіг воїна

23 серпня 2022, 12:54 | Рубрика: Духовність, У часі війни Версія для друку Версія для друку 3,407 переглядів

Позаминулої неділі в обидвох православних храмах гірського села Білі Ослави, де настоятелем отець Василь Ужитчак (ПЦУ), провели благодійну акцію «Придбай молитовник для себе і воїна». У той день 480 парафіян пожертвували 17545 гривень і кожен пішов додому із книжечкою-молитовничком «Мати Божа, змилуйся над Україною» із зазначеною подякою на другій сторінці обкладинки. Книжечка вийшла у світ на щирі пожертвування парафіян білоославських православних храмів.

Безимени-1

Приємно, що кошти, залишені від другого видання «Молитовник захисника України» та додані лісівниками Білоославського лісництва Делятинського держлісгоспу, використають на видання третього, також тисячного накладу.

Автор цих слів й упорядник маленької книжечки 10х14 см завдячує колективу ТОВ «Надвірнянська друкарня» на чолі з Теодором Ціховським за оперативність й поліграфічний дизайн. За два місяці видрукувано три видання молитовника, який уже читають наші воїни-захисники на фронті.

Перше видання молитовника, яке побачило світ на початку цьогорічного липня за фінансової підтримки наших краян, котрі працюють у Бельгії, миттєво розійшлося. Найперше книжечки передали у волонтерські пункти старостинських округів Делятинської територіальної громади – Білих Ослав і Чорних Ослав, Чорного Потоку, Заріччя і Делятина, а також Лоєви, Гвозда, Переросля, Надвірної, Богородчан, Снятина, Коломиї, Львова та золотоверхого нескореного Києва.

У Національному музеї літератури у столиці України молитовник із нашого Прикарпаття має місце на книжковій виставці «Слово нескорених». Про вихід і значення цієї кишенькового формату книжечки на 20 сторінках із вдало підібраних молитов із церковних молитвословів, віршів-молитов відомої української поетеси, славетної гуцулки Марійки Підгірянки, гімну українських християн «Боже великий, єдиний» на слова О. Кониського і музику М. Лисенка, а на обкладинці – ікона-мозаїка Богородиці ХІ століття у соборі Святої Софії у Києві, яку ще називають Орантою, сповістила головна газета Івано-Франківщини «Галичина» та кілька районних часописів нашої області.

Журналіст Роман Клим у газеті «Верховинські вісті» від 28 липня ц. р. на початку після промовистого заголовка «Духовний «ленд ліз» для наближення перемоги» відзначив: «Найкраща зброя у боротьбі з ворогом – молитва. Вона не менш разюче руйнує усі плани окупанта і зберігає життя хлопців-оборонців».

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

Член НСЖУ,

с. Білі Ослави.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!