Газета по-надвірнянськи
 

«…Займаюся тим, що мені приносить задоволення»

12 серпня 2022, 12:27 | Рубрика: Людина та її справа Версія для друку Версія для друку 2,140 переглядів

На цьому наголосив Василь Іваночко у читальній залі Надвірнянської центральної міської публічної бібліотеки, презентуючи Івано-Франківське видавництво «Лілея-НВ». Модератор зустрічі Любов Скаврон представила директора видавництва, відзначила, зокрема, його потужну цілеспрямовану діяльність за ось уже 27 років із часу заснування.

Про себе видавець розповів, що виріс у мистецькій родині, у дитинстві мріяв стати художником. Навчався в Івано-Франківському педагогічному інституті на художньо-графічному факультеті. Учасник «Студентського братства», пластун-сеньйор. Трудову діяльність розпочав учителем малювання та креслення у Микуличинській загальноосвітній школі. Згодом переїхав до Івано-Франківська і разом із товаришами зі «Студентського братства» створив акціонерне товариство закритого типу «Прайд Інвест». Зібрав команду молодих пластунів – своїх вихованців і вирішив заснувати видавництво. Оскільки не мали досвіду в цій справі, то звернулися за допомогою до друга-пластуна Мирослава Павловського, тоді станичного станиці «Тернопіль» і власника видавництва «Лілея». Мирослав взяв їх до себе на роботу, де вони пропрацювали рік. Восени 1995-го, набувши досвіду, Василь Іваночко заснував в Івано-Франківську своє видавництво «Лілея-НВ». Ту ж саму «Лілею» (лілея – світовий скаутський символ), але з приставкою «НВ», бо його пластовий гурток називався «Нічні волоцюги».

Першою книгою, яку видали у «Лілеї-НВ», стала книжка Бориса Савчука «Український Пласт: 1911-1939», яка вийшла 1996 року. Протягом року вони видавали тільки пластову літературу, а далі пропагували українську сучасну літературу.

Василь Іваночко представив книги – історичні, науково-популярні, мистецькі видання та художню літературу. Понад 60 книг видавець подарував нашій бібліотеці, чим дуже потішив її працівників. Щиро дякуємо за приємне спілкування, подаровані книги і бажаємо видавництву під орудою його директора процвітання, незважаючи на теперішні непрості часи.

Любов КИСЛЯК,

бібліотекар ЦМПБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!