Газета по-надвірнянськи
 

Дружать дві Поляниці: українська – з Прикарпаття і польська – з Нижньої Сілезії

23 вересня 2022, 12:02 | Рубрика: Акцент, Співробітництво Версія для друку Версія для друку 4,813 переглядів

«Завдяки співпраці з Zwiazek Miast Polskich уже торік вдалося встановити контакт нашого міста Поляниця-Здруй із Поляницею в Україні у рамках польсько-української ініціативи «Мости довіри» – проекту, який реалізує Рада громад та регіонів Європи Council of European Municipalities and Regions – будівельники мосту, що з’єднує місцеві та регіональні влади в Європі, поділився своїми враженнями на ФБ-сторінці Матеуш Єллін, бурмістр міста Поляниці-Здруй.

10 та 16 листопада 2021 р. в онлайн-режимі відбулися перші засідання наших органів місцевого самоврядування. Перший контакт між представниками польських та українських муніципалітетів став доброю нагодою коротко ознайомитися, зрозуміти пріоритети та виклики розвитку й обговорити напрямки потенційної співпраці.

Після початку війни ми зв’язувалися онлайн з представниками Поляниці в Україні. Незважаючи на труднощі, нам вдалося запросити делегацію з цієї територіальної громади. Минулої середи ми приймали делегацію у складі секретаря Поляницької сільської ради Христини Васількової, начальника відділу юридичного забезпечення та персоналу Антоніни Мірус та начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Галини Кіщук.

Під час цього візиту підписали угоду про співпрацю.

Я також пожертвував символічний чек на 8000 євро для допомоги українському народу, який постраждав від війни (насправді, ці кошти перерахують на рахунок наших українських друзів).

Гроші надходять від збору коштів, організованого жителями дружнього міста-партнера TAG. Так міжнародне партнерство стало повним і реальним актом підтримки.

Гості з України залишилися захопленими від перебування у нашому місті та щиро дякували за відкритість та допомогу, проявлену їхнім співвітчизникам в умовах війни», написав у своєму відгуку Матеуш Єллін, бурмістр міста Поляниці-Здруй.

Начальниця відділу юридичного забезпечення та персоналу Поляницької сільської ради Антоніна Мірус, котра взяла участь у дружньому візиті, зазначила, що у рамках ініціативи «Мости довіри»: розширення прав і можливостей муніципалітетів в Україні та в Європейському союзі шляхом побудови муніципальних партнерств» 13-16 вересня відбувся візит Поляницької територіальної громади до міста Поляниця-Здруй (Республіка Польща).

Це – курортне місто в південно-західній Польщі у долині річки Бистриця-Душницька. Належить до Клодзького повіту Нижньосілезького воєводства.

Дякуємо Раді Європейських муніципалітетів та регіонів за допомогу в організації, ULEAD з Європою / ULEAD with Europe за підтримку ініціативи «Мости Довіри», а також польській стороні – за теплий атмосферний прийом та за виділену грошову допомогу.

Шкодуємо, що в цей непростий для України час не зміг забезпечити свою присутність на зустрічі голова нашої громади Микола Поляк. Із функцією делегованої особи справилась Христина Васількова. Також у зустрічі взяла участь начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту громади Галина Кіщук.

Ті знання, які ми отримали під час візиту, стануть для нас хорошим досвідом для подальшого розвитку громади. А головне – ми знайшли нових друзів: Agata Winnicka, Agnieszka Koscielska, Marlena Runiewicz-Wac. З нетерпінням чекаємо в гості!, зі щирістю звертається Антоніна Мірус від вдячної делегації з Поляницької тергромади до польських друзів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!