Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянському ліцею – нове обладнання від Чеського міста-побратима

9 вересня 2022, 12:31 | Рубрика: Акцент, Благодійність Версія для друку Версія для друку 1,136 переглядів

Напередодні першовересня до Надвірнянського ліцею № 3 прибув представник міського уряду міста-побратима Крнов (Чехія) Філіп Верховський, щоб передати нове обладнання у шкільний харчоблок. З початку повномаштабної війни це вже не перша допомога для надвірнянців. Чеські друзі уже декілька разів привозили гуманітарний вантаж, зокрема, для БФ «Карітас Надвірна», для Надвірнянської міської ради, передавали також дуже багато допомоги на фронт, а це – і ліки, і спорядження.

304165949_494828295803038_5

Відвідавши цей освітній заклад дещо раніше, чеські побратими побачили, що саме шкільний харчоблок потребує оновлення. За кошти міста-побратима придбали: електроплиту, посуд, міксери, м`ясорубку, кухонний комбайн, мікрохвильову піч, оновили стелажі, усе те, що потрібно, аби працівники кухні могли легко, швидко та якісно приготувати школярам смачну їжу.

Директор навчального закладу Ярослав Крицький вдячний іноземним доброчинцям за допомогу, адже обладнання в їдальні не оновлювали протягом десятків років. Школа цьогоріч мала б святкувати свій півстолітній ювілей із часу відкриття, але війна змінила усі плани.

З початку березня і до кінця серпня тут проживали від 30 до 40 внутрішньо переміщених осіб, зокрема, і дітки, і люди похилого віку, із півдня та сходу України. Їх забезпечували безкоштовним триразовим харчуванням. Працівникам кухні нелегко доводилося готувати їжу на старому обладнанні.

Тетяна Дзем`юк, начальник управління освіти, депутат Надвірнянської міської ради, висловила щиру подяку жителям міста Крнов, котрі не стали байдужими до українського народу в боротьбі із окупантом-загарбником та активно долучилися до збору коштів, завдяки яким закупили необхідні предмети для Надвірнянського ліцею.

За словами Філіпа Верховського, на сьогодні місто Крнов приймає 350 біженців з усієї України. Їх усіх забезпечили житлом, створили необхідні умови для комфортного проживання і виплачують їм матеріальну допомогу.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!