Газета по-надвірнянськи
 

У Білих Ославах на чергування заступила нова «Місцева пожежна охорона»

23 вересня 2022, 12:20 | Рубрика: Акцент, Суспільство Версія для друку Версія для друку 531 переглядів

14 вересня у селі Білі Ослави Делятинської територіальної громади напередодні професійного свята – Дня рятівника – урочисто відкрили комунальну установу «Місцева пожежна охорона». Четверо добровольців, котрі є жителями громади, забезпечуватимуть спокій та безпеку односельців, зокрема, і Білоославського куща, повідомила Делятинська селищна рада.

7006f36918cf33938c5dd4429ac2c363

Делятинська територіальна громада налічує майже 20 тисяч жителів та 5 населених пунктів, які входять у зону обслуговування місцевої пожежної команди. Зважаючи на те, що село Білі Ослави розміщене у гірській місцевості, куди складний доїзд до місця виникнення пожежі, а найближчий Державний пожежно-рятувальний підрозділ знаходиться на відстані 11 км, створення такого підрозділу – це можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити своїх жителів від різних надзвичайних ситуацій.

Завдяки сприянню обласної та районної влади, Делятинської селищної ради, ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області створено цей підрозділ місцевої пожежної охорони. Вагомий внесок зробили і самі білоославчани – побудували ангар для пожежного автомобіля.

Відкриття заходу традиційно розпочали з Державного Гімну та хвилини мовчання за загиблими Героями України, які поклали життя за нашу свободу. Благословення на добру справу дали високоповажні отці села. У відкритті взяв участь голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, який подякував громаді та жителям села за небайдужість і докладання всіх зусиль для реалізації цієї вагомої справи, яка стане запорукою безпеки громади. Олександр Максимович привітав рятівників з прийдешнім їхнім професійним святом.

Начальник ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький привітав Делятинську громаду з відкриттям підрозділу, а також розповів про історичні згадки, віднайдені у Львівському архіві, що 11 грудня 1930 року саме у селі Білі Ослави заснували «Добровільну пожежну дружину». Він висловив і вручив подяку голові Делятинської селищної ради Богданові Клим`юку за активну підтримку та сприяння розвитку рятувальної служби Івано-Франківської області.

Голова громади Богдан Клим’юк подякував голові та депутатам Івано-Франківської обласної ради, яка виділила понад 200 тисяч гривень для придбання бойової форми, робочого інвентаря та забезпечила навчання рятувального підрозділу пожежників, обласному управлінню ДСНС, яке через районне управління передало пожежний автомобіль, депутатам Делятинської селищної ради за підтримку цієї ініціативи та всім, котрі долучилися до відкриття КУ «Місцева пожежна охорона».

Слова вдячності звучали і від старости села Білі Ослави Миколи Дячука, який побажав рятувальникам пожежної охорони: «…щоб завжди були сухі рукави, а вогонь палав тільки в їхніх серцях».

За християнською традицією отці освятили пожежну машину та форму рятувальників.

Щиро бажаємо нашим рятівникам міцного здоров`я, мужності та бадьорого духу, завжди залишатися професіоналом своєї справи, сумлінно і відповідально виконувати поставлені завдання.

Краєзнавець із Білих Ослав, член НСЖУ Василь Левицький уточнив, що приміщення для пожежної охорони збудоване у 2018 році коштами і силами громади Білих Ослав. За роки незалежності України п`ятеро білоославчан Іван Дожук, Андрій Гринюк, Володимир Слезінський, брат і сестра Богдан і Віта Дмитруки закінчили Вінницьке вище професійне училище Львівського державного університету безпеки і життєдіяльності. Вони, а також чимало вихідців із сіл Делятинської громади мають фахову пожежну освіту і працюють у відповідних пожежних підрозділах.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!