Газета по-надвірнянськи
 

У річку Прут вселили понад 5 тисяч мальків лосося дунайського

23 вересня 2022, 11:58 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 525 переглядів

Минулої п`ятниці річку Прут у межах Івано-Франківської області зарибнили молоддю лосося дунайського (головатиці) – цінного аборигенного виду родини лососевих. Середня наважка зарибку – 5,1 грам, повідомив Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

На ділянці Прута, що протікає через територію Делятинської селищної громади, вселили у річку 5,3 тисячі мальків. Контроль за проведенням робіт із вселення проводила комісія, сформована Держрибагентством, до складу якої, зокрема, увійшли представники Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Таким чином планові обсяги цьогорічного зарибнення річок Прикарпаття лососем дунайським виконано повністю. Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено ДП «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» за державні кошти.

Довідково. Лосось дунайський або головатиця (Hucho hucho) – вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, які витікають із Карпат. Він зустрічається в річках Тересва, Теребля і Тиса на Закарпатті, а на Прикарпатті та Буковині – у басейнах річок Прут і Черемош. Це – одна з найбільших риб гірських річок, довжина якої досягає понад 180 см, а маса – 60 кг. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії. Головатиця належить до ендемічних риб Дунайського басейну з тривалим життєвим періодом – понад 20 років.

Головатиця з 1994 року занесена до Червоної книги України як зникаючий вид. Вилов її на території України повністю заборонений. Хоч лосось і знаходиться під охороною, кількість його неухильно зменшується, як і площа водойм, заселена цим видом. Лише найсуворіша охорона і штучне розведення лосося сприятиме збільшенню його чисельності.

Головним завданням заходів штучного відтворення та вселення в державні водні об’єкти аборигенних лососевих видів риб є формування репродуктивного ядра, як основи для створення стабільних популяцій цих цінних риб у природоохоронному середовищі та недопущення їх природного зникнення. Вселяють молоді головатиці на підставі «Науково-біологічного обґрунтування проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників іхтіофауни в річкових басейнах Дунаю та Дністра (на період 2022-2024 рр.)», розробленого Інститутом рибного господарства НААН України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!