Газета по-надвірнянськи
 

Благодійним концертом на підтримку Збройних Сил України відзначили 410 років заснування села Пасічна

21 жовтня 2022, 11:27 | Рубрика: Свята, Суспільство Версія для друку Версія для друку 1,139 переглядів

Розпочався урочистий захід, присвячений 410-ій річниці від найдавнішої письмової згадки (1612 рік) про село Пасічна, яке зараз є центром Пасічнянської територіальної громади, а з 2021-го має статус найгарнішого українського села, з виконання Державного Гімну України.

співачка

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жителів села Пасічна, військовослужбовців ЗСУ Володимира Михайлюка й Олексія Стецюка та всіх відважних українських воїнів, які для нас стали символом гідності, адже кожний із них вчинив подвиг, поставши проти насилля і несправедливості, та віддав своє життя за нову відроджену Україну.

Ведуча свята Надія Бойчук ознайомила присутніх із багатою історією Пасічної, з її дивовижними краєвидами, визначними місцями, зокрема, розповіла про виникнення села та походження його назви. Згідно з однією із версій виникнення Пасічної, яку описав у своїй книзі краєзнавець Євген Луців «Мандрівки Пасічною» – «у минулому люди вирубували ліси, спалювали їх і на тому місці будували хати. Ці місця називали «пасіками». Інша версія пов’язує назву із заняттям місцевих жителів бджільництвом». Територія Пасічної починається з дільниці «Поле» і закінчується у районі скелі, яка має народну назву «Прощай молодість».

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда привітав жителів с. Пасічна із важливою історичною датою та висловив надію, що село Пасічна після того, як у 2021 році здобуло статус наймальовничішого села України, з часом буде прославлене на цілий світ відомими людьми.

Грамотою Пасічнянської сільської ради за вагомий внесок у розвиток села Пасічна, активну громадянську позицію, патріотизм, а також з нагоди відзначення 410-ої річниці села Пасічна нагороджений директор Пасічнянського ліцею Роман Садрук.

Заслужені нагороди з рук сільського голови також отримала переможниця пісенного конкурсу «Голос громади-2022» (у категорії до 14 років) юна талановита жителька с. Пасічна Ангеліна Пітчук. Співачці, яка, до речі, є двічі переможницею «Голосу громади» (у 2021 та 2022 роках), лауреатом та переможцем багатьох інших пісенних всеукраїнських конкурсів, очільник громади побажав не зупинятись на досягнутому, продовжувати підкоряти нові мистецькі висоти і надалі прославляти рідне село та Пасічнянську громаду на цілий світ. Оскільки підсумки двох успішно проведених пісенних конкурсів «Голос громади» дали високий результат та виявили у громаді багато талановитих співаків і співачок, сільська влада вирішила продовжувати проведення пісенного конкурсу, який відбудеться у Пасічнянській громаді наступного року та матиме назву «Голос гір».

тріо

Мужнім захисникам України присвятили музичні композиції новостворений чоловічий вокальний колектив «Grand voice» Пнівського сільського будинку культури (директор Битківського селищного будинку культури Олександр Герелюк), учасниця аматорського мистецтва Пасічнянського сільського клубу, переможниця пісенного конкурсу «Голос громади-2021», «Голос громади-2022» (у категорії до 14 років) Ангеліна Пітчук, учасниця аматорського мистецтва Битківського селищного будинку культури, переможниця пісенного конкурсу «Голос громади-2022» (у категорії від 14 років) Марія Дмитрук.

В урочистому заході з нагоди 410 років с. Пасічна взяли участь відомі артисти телефестивалю «Галицький шлягер» народний артист України Ярослав Борута, заслужена артистка України Квітослава Гіга, гурт «Гальорка бенд», а також Віта Котик, Марина Романюк, Діана Дяків, Даніель Добромільський, поетеса, ведуча концертної програми Уляна Мандзюк, які представили глядачам благодійну концертну програму «Захистимо Україну піснею» на підтримку Збройних Сил України.

Під час святкової імпрези зібрали майже 8 тисяч гривень, які передали благодійному фонду «Мистецький храм» (директор народний артист України Ярослав Борута) для покупки автомобіля для наших захисників.

Інф. Пасічнянської ТГ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!