Газета по-надвірнянськи
 

У Поляниці відкрили дитячу школу мистецтв

7 жовтня 2022, 11:16 | Рубрика: Освіта, Творчість Версія для друку Версія для друку 1,384 переглядів

У неділю, другого жовтневого осіннього дня, в обіймах чудової Карпатської природи, у Поляницькій територіальній громаді відбулася приємна подія для місцевих жителів – у ліцеї відкрили дитячу школу мистецтв. На такий заклад чекали горяни з нетерпінням, бо дітки громади, які здобували мистецьку освіту, їздили до сусідніх громад – Яремчанської і, навіть, до Ясінянської у Закарпатській області.

Дитшкола

Голова Поляницької сільської ради Микола Поляк у своєму привітанні зазначив: «Це – школа талантів. Бо тільки у такій школі діти можуть бути талановитими, працівники освіти дадуть їм натхнення, зможуть проявити краще їхній талант. Не дуже просто відкрити школу, але у нашій громаді, дякуючи усім підприємцям, депутатам, членам виконкому сільської ради, вдалось це виконати і ми зробимо все, щоб наші діти навчалися тих талантів, які у них є від народження».

У школі планують навчати хореографії, вокалу, гри на музичних інструментах, майстерності художника, а згодом й інших видів творчості. Тут уже сформували професійний педагогічний колектив. Директорка Поляницької дитячої школи мистецтв Марія Санкович розповіла, що у дітей є велике бажання навчатися мистецтву. Вона подякувала усім гостям, які зібралися того дня на шкільному подвір`ї, місцевій владі, отцям-духівникам, батькам, котрі дуже активно переймалися долею школи мистецтв. «Мене дуже тішить, що є багато діток, які хочуть навчатися. Надіємось, що вони будуть вчитися, бо мистецтво вимагає дуже клопіткої праці. Дорогі батьки та діти, бажаю вам творчості, наснаги, терпеливості, тішити один одного своїми витворами мистецтва і щоб через рік ми тут усі зустрілися на творчому звіті нашої школи».

309599499_627999915563760_1

Потреба у відкритті школи мистецтв стала неабиякою, адже це можливість для всебічного розвитку дітей, це зберігання українських звичаїв і традицій, наповнення культурними цінностями, які вкрай важливо зберігати їх у сьогоденні, коли Україна бореться з російським окупантом, відстоює свої території, бореться за мову, культуру, словом, усе рідне, українське.

Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Галина Кіщук передала найщиріші вітання із відкриттям школи мистецтв і подякувала усім тим, котрі сприяли у створенні такого закладу, зокрема, голові та депутатам Поляницької сільської ради, щоб діти Поляницької громади могли навчатися музиці та мистецтву.

Підтримали добрі починання і місцеві доброчинці. На відкриття вони завітали із подарунками – музичними інструментами: акордеоном, баяном і двома гітарами. Підприємниця Марія Санкович (приватна садиба «Злагода») разом із колегами-підприємцями Гванцою Ебралідзе (кав`ярня «Корівка») та Андрієм Коріновським – усі з Яблуниці – виступили доброчинцями у створенні школи мистецтв. Марія Санкович звернулася до учасників свята: «Ми сьогодні творимо історію, бо за роки існування нашого краю і наших сіл школи мистецтва ще не було. У 1935-му році в Яблуниці відкрили тільки «Просвіту». Тому сьогодні великий історичний момент, ми є свідками творення цієї історії, нинішньої кривавої історії, котру пишемо зараз і пише наше покоління. Дякуючи нашим захисникам і захисницям, ми сьогодні тут і можемо відкрити школу мистецтв. Можливо, хтось зараз думає: а для чого, а не час… Але, якщо не вкладати гроші у культуру, то для чого ми воюємо? Адже культура – наше надбання, це є найвище, це наша цінність, освіта і культура – це наша найвища зброя. Наші соловейки, наше майбутнє, талановиті діти мають не загубити отой гуцульський спів, оті гуцульські мелодії, які і є нашою захисною зброєю».

Як оберіг для навчального закладу священнослужителі освятили ікону Божої Матері, яка допомагатиме вчителям та їхнім вихованцям. Отець Богдан Скірчук, декан Яремчанського протопресвітеріату, промовив: «Богу дякувати, що у нас щось нове відкривається, що у нас одружуються, народжуються діти, тому у нашої держави є майбутнє. Бо зараз є стільки тої біди, що нам здається, а де той просвіток? А просвіток є, бо Бог із нами, Бог любить нас. І дякуємо Богові і тим людям, котрі долучилися до відкриття нової установи – школи мистецтв. Бажаю, аби тут наші діти черпали те, до чого вони покликані: хтось – до малювання, інший – грати на музичному інструменті, хтось – гарно співати. І це є наше майбутнє. Це ми повинні плекати і виховувати.

На урочистому заході учнів нагородили грамотами та медалями. На найвищі п`єдестали пошани крок за кроком сходили юні таланти, які в майбутньому прославлятимуть не тільки громаду і Прикарпаття, а й усю Україну.

Привітати з успішним починанням майбутніх творців мистецтва приїхали гості із закарпатського села Ясіня, зокрема, дитячий фольклорно-етнографічний колектив на чолі з керівником Галиною Жураківською, котра зазначила:

«І цей день, коли ви відкриваєте школу мистецтв, це є доказ того, що ми справді висока нація, нація, яка добре розуміє, що таке культура і мистецтво для народу. Ви подивіться на орків, що вони роблять. Вони добре знають, що треба знищувати в Україні: знищувати до тла те, що дано з кров`ю матері кожній дитині, кожній людині і кожному патріоту. Сьогодні ми з вами прополюємо по-новому свої душі і показуємо, що ми та нація, яка справді достойно несе факел духовності нашої України. …Вперед, тільки вперед і вірмо, що не оркам тут місце на цій землі, а нам, гуцулам і українцям, справжнім патріотам!». І запросила гостей разом із своїми вихованцями заспівати пісню про Україну, щоб її розвеселити, «Ой у лузі червона калина».

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!