Газета по-надвірнянськи
 

Триває лісокультурна кампанія у ДП «Надвірнянський лісгосп»

4 листопада 2022, 12:17 | Рубрика: Акцент, Природа Версія для друку Версія для друку 4,136 переглядів

Дякуючи Богові та ЗСУ, незважаючи на війну та пов’язані із нею складнощі для лісівників, працівники нашого лісгоспу мають можливість у теперішню осінню пору продовжувати висаджувати молоді ліси.

Цього року завдяки дощовому літу і теплим осіннім дням погода сприяє осінній посадці, яка є ефективнішою, аніж весняна, бо результат приживленості лісових культур вищий, оскільки посаджений саджанець має більший запас поживних речовин, вологи та стійкості. Із початку року планом передбачено посадити 53 га площі лісу. Фактично на початок листопада висаджено лісових культур на площі понад 27,6 га, а навесні – на 33,9-гектарній площі.

У рамках виконання програми Президента України «Зелена країна» лісівники завершують лісокультурну посадку і цьогоріч перевиконання плану сягнуло на 112% на всіх ділянках, які передбачені на 2022 рік.

У зв’язку з прогнозованою цьогорічною високою врожайністю лісоутворюючих порід є можливість збільшити удвічі запаси насіння Ялини європейської, Ялиці білої, Бука лісового, Явора для посіву на наступну лісокультурну кампанію.

У цьому році вже зібрано та заготовлено насіння на 80%, зокрема, 585 кг ялиці, 150 кг явора, 250 кг бука, 100 кг ялини. Зібраний урожай висіють у розсадниках лісництв ДП «Надвірнянський лісгосп», площа яких – 1,1 га із 788 тис. шт стандартних сіянців лісоутворюючих порід.

Примноження зелених скарбів є благородною справою, яка з кожним роком стає маштабнішою й охоплює все більше площ. Ліс – це частина нашого життя, фактор, який помітно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров’я. Давайте примножувати його разом.

Адміністрація ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!