Газета по-надвірнянськи
 

Ювілейні виставки Василя Семенюка у Коломиї та Яремчі

4 листопада 2022, 12:02 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 3,866 переглядів

На свято Різдва Богородиці у Коломиї у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. о. Йосафата Кобринського та 26 жовтня в Яремчі у Музеї етнографії та екології Карпатського краю відбулося відкриття ювілейної виставки творів заслуженого діяча мистецтв України, Народного художника України, доцента Львівської національної академії мистецтв, номінанта на Шевченківську премію 2021 року, нашого земляка із Чорного Потоку Василя Семенюка.

в-яремчі

У Коломиї ювіляра (19 вересня він відзначив своє 65-річчя) вітали з творчим набутком і вагомою життєвою датою генеральний директор Музею Ярослава Ткачук і творчі побратими заслужений художник України Мирослав Ясінський та Василь Андрушко, а в Яремчі – директор Музею Богдана Фаштрига, художник-педагог Олег Петріщак, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, а також рідна сестра художника Олена й автор цих рядків. Принагідно зауважимо, що міський голова Зіновій Андрійович попри власну високу професійну оцінку творчого доробку Василя Семенюка висловив побажання і підтримку щодо експонування його виставки у Надвірній. Художник має задум-намір ознайомити зі своєю виставкою жителів Косова, в якому навчався у місцевому технікумі художнього та декоративно-прикладного мистецтва.

Василь Семенюк працює у галузі живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. На виставці представлений великий цикл живописно-графічних аркушів «Мій Шевченко», напрацьований у власному оригінальному стилі та є унікальним зразком осмислення образної мови українського народного мистецтва у контексті трактування лінійної компоненти, форми. Роботи Василя Семенюка, як відзначає арт-критик Лідія Трохим, сприймаються як конструктивний аналіз дум поета Тараса Шевченка. Краяни можуть ознайомитися з виставкою в Яремчі протягом листопада.

Характерно, що з нагоди Дня художника цьогоріч 10 жовтня у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» був представлений мистецький проєкт Василя Семенюка «Лис Микита», на створення якого надихнула атмосфера заповідника та творчість Івана Франка.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!